پنجره لمینت وین تک

در این مقاله از یو پی وی سی کالا به بررسی پنجره لمینت وین تک، معرفی رنگ های پنجره لمینت وین تک و نیز فرآیند تولید پروفیل لمینت اشاره مختصر و مفیدی خواهیم داشت. در ادامه نیز به نکات حائز اهمیت و دستور العمل هایی که در ارتباط با پنجره لمینت وین تک وجود دارد خواهیم پرداخت. چنانچه قصد خرید و یا سفارش پنجره رنگی وین تک لمینت شده را دارید، مطالعه این مقاله از یو پی وی سی کالا را از دست ندهید.

لمینت چیست ؟

اما پیش از تشریح موضوع در خصوص پنجره لمینت وین تک، ابتدا بهتر است با واژه لمینت آشنایی مختصری داشته باشیم. عبارتی که ممکن است در سایر متریال های ساختمانی نیز واژه پرتکراری برای شما باشد.

امروزه با بالا رفتن تعداد استفاده کنندگان از پنجره های دوجداره upvc، تولید محصولات متنوع و مطابق با سلیقه مصرف کننده نهایی به یکی از مهمترین چالش های این صنعت تبدیل شده است. مهمترین ماده اولیه مصرفی در تولید پروفیل های upvc به پودر pvc اختصاص دارد که همواره به رنگ سفید توسط واحدهای پتروشیمی عرضه می شود. افزایش عمر و دوام محصولات پلیمری تولید شده به رنگ سفید به دلیل جذب انرژی حرارتی کمتر از نور خورشید نیز مزید بر علت شد تا حجم بسیاری از پروفیل های upvc در جهان به رنگ سفید تولید گردد.

تا سالها قبل این محدودیت در پروفیل های UPVC موجب شده بود تا بسیاری از افرادی که تمایلی به استفاده از پنجره به رنگ سفید در طراحی نمای ساختمان ها نداشتند، دیگر مزایای این پنجره ها را نیز نادیده گرفته و از سایر متریال ها نظیر آهن یا آلومینوم و حتی چوب در تولید پنجره برای پروژه های خود استفاده نمایند.

با گسترش تکنولوژی و ورود متریال های جدید به حوزه صنعت ساخت و ساز، تولید محصولات و کالاهای ساختمانی با رنگ های متنوع نیز پیشرفت چشمگیری داشت. از جمله این متریال های نوین میتوان به روکش های رنگی ساخته شده از ماده PVC با نام لمینت یا LAMINATE اشاره کرد.

لمینت ها در صنعت ساختمان به ورقه های نازک و انعطاف پذیری از مواد پلی وینیل کلراید یا PVC گفته می شود که با توجه به قابلیت تولید در طیف های مختلف رنگی به عنوان یک لایه تزئینی به روی سطوحی نظیر چوب و یا پروفیل های پلیمری استفاده میشود. علاوه برتاثیر ظاهری، این روکش ها میتوانند به عنوان یک لایه محافظ به خصوص در برابر رطوبت و سایش حاصل از برخورد اجسام زبر یا برنده نیز تاثیر گذار باشند. لمینت ها را میتوان با استفاده یک چسب قوی و طی یک فرآیند پرس و عبور از میان غلطک ها به روی سطح مورد نظر چسباند. دوام لایه چسبانده شده به سطح همیشگی است و احتمال جدا شدن آن تقریباً غیر ممکن است.

پروفیل UPVC لمینت

پروفیل های لمینت نمونه دیگری از پروفیل های UPVC درب و پنجره های دوجداره هستند که توسط نوع خاصی از فویل یا روکش های رنگی کاور میشوند تا در تولید پنجره های رنگی مورد استفاده قرار گیرند. به فیلم یا روکش های مورد استفاده در فرآیند تولید پروفیل های رنگی لمینت گفته می شود که دوام و کارکرد بسیار بالایی در برابر شرایط مختلف جوی دارد. لمینت ها انعطاف پذیری بسیار بالایی دارند و به خوبی می توانند به روی سطوح صاف و منحنی پروفیل های درب و پنجره دوجداره چسبانده شوند. نوع چسب مورد استفاده که صرفاً به همین منظور تولید می شود، حتی در سخت ترین شرایط مانع از جدایش لمینت ها می شود.

پروفیل های لمینت بر حسب نیاز و سلیقه مشتری میتوانند به صورت یک طرف لمینت یا به صورت دوطرف لمینت نیز تولید شوند. در پروفیل های دوطرف لمینت شده عموما مغز و رنگ اصلی پروفیل تا حدود زیادی متناسب با رنگ روکش لمینت انتخاب می شود تا اختلاف رنگ به حداقل کاهش یابد. اما در پروفیل های یک طرف لمینت شده از پروفیل های سفید رنگ جهت روکش استفاده می شود.

پنجره لمینت چیست ؟

سادگی در فرآیند استفاده، دوام و کارایی بالا در برابر شرایط مختلف جوی و نیز طیف های رنگی متنوع سبب شد تا از فویل های لمینت به عنوان روکش در تولید پروفیل های مورد نیاز درب و پنجره دوجداره upvc رنگی استفاده گردد. در واقع پنجره لمینت به پنجره هایی گفته می شود که در ساخت آنها از پروفیل های روکش شده از لمینت استفاده شده است. از ویژگی های لمینت پنجره این است که در رنگ های مختلف و حتی در طرح ها و بافت های متنوع ایی قابل عرضه هستند و شما با توجه به سلیقه و سبک معماری نمای ساختمان قادر به انتخاب هستید. حتی می توانید پنجره هایی به صورت یک طرف لمینت از سمت داخل یا بیرونی پنجره داشته باشید.

پنجره لمینت وین تک :

شرکت وین تک نیز علاوه بر تولید پروفیل های upvc با رنگ سفید که همواره به عنوان رنگ پایه پروفیل های پلیمری محسوب می شود در جهت افزایش تنوع محصولات خود و پاسخ گویی به سلایق مشتریان و بر طرف نمودن نیازهای معماران در طراحی نمای داخلی و بیرونی ساختمان ها، تولید پروفیل های لمینت را همواره در دستور کار خود قرار داده است.

پروفیل‌های UPVC لمینت شده توسط کارخانه وین تک ترکیه از سال 1385 وارد کشور ایران شد تا به عنوان محصولی نوین به بازار مصالح ساختمانی معرفی گردد. بلافاصله پس از تاسیس کارخانه وین تک در ایران، تکنولوژی و ماشین آلات مرتبط با پروفیل های لمینت وارد کارخانه شد تا تولید این پروفیل ها مطابق با سطح کیفی اولیه در کشور ایران نیز تولید گردد.

سابقه موفق و در عین حال طولانی مدت شرکت وین تک در تولید پروفیل های لمینت در کنار تنوع طرح و رنگ باعث شد امروزه بیشترین حجم از پروفیل های لمینت اختصاصی درب و پنجره به این برند خوشنام و معتبر در حوزه صنعت ساختمان اختصاص یابد.

انواع مختلف پروفیل پنجره لمینت وین تک:

پروفیل های لمینت پنجره وین تک از لحاظ پوشش به سه دسته کلی تقسیم بندی می شوند. این دسته بندی صرفاً به سمتی از پروفیل که روکش لمینت به روی آن انجام می شود مرتبط می شود.

 • پروفیل های دورو لمینت (DOUBLE LAMINATE PROFILES).
 • پروفیل های داخل لمینت (INSIDE LAMINATE PROFILES).
 • پروفیل های بیرون لمینت (OUTSIDE LAMINATE PROFILES).

پروفیل دورو لمینت وین تک:

به طور کلی سطوح پروفیل های درب و پنجره به دو بخش سطوح داخلی و خارجی تقسیم بندی میشوند. سطوح داخلی به آن بخشی از پروفیل های پنجره گفته می شود که از داخل ساختمان دیده می شوند. در مقابل سطوح خارجی به نمایی از پروفیل های پنجره که از نمای بیرونی ساختمان (خیابان) دیده میشوند، گفته می شود.

در پروفیل های دورو لمینت هر دو سطح داخلی و خارجی پروفیل ها لمینت می شود. از این رو رنگ نمای داخلی درب یا پنجره با رنگ نمای بیرونی آن کاملا یکسان است. برای تشابه سایر بخش ها پروفیل با قسمت های لمینت شده، با استفاده از رنگدانه های مخصوصی مغز پروفیل ها نیز منطبق با رنگ لمینت ها به صورت رنگی تولید می شوند. این روش علاوه بر تشابه رنگی مانع از دیده شدن خط و خشی که ممکن است در زمان حمل و یا نصب پنجره به روی پروفیل ایجاد می شود خواهد شد. پروفیل های دورو لمینت به دلیل استفاده حداکثری از فویل لمینت همواره در صدر لیست قیمت فروش پروفیل وین تک قرار دارند.

پروفیل های داخل لمینت وین تک:

به پروفیل هایی که صرفاً سطوح داخلی آنها لمینت شده باشد پروفیل داخل لمینت گفته می شود. از آنجا که در تولید پروفیل های داخل لمینت از پروفیل های سفید رنگ استفاده می شود پنجره های ساخته از این پروفیل ها از نمای داخل ساختمان رنگی (لمینت شده) و از نمای بیرونی سفید هستند. از پروفیل های داخل لمینت جهت تناسب رنگ پنجره با دکوراسوین داخلی ساختمان استفاده می شود.

از آنجایی که تناسب رنگ بین پنجره و سایز اجزای داخلی ساختمانی اولویت چندانی بین طراحان ساختمان ندارد و در اکثر موارد نیز پنجره ها در فضای داخلی به دلیل استفاده از پرده ها در معرض دید مستقیم قرار ندارند، این بخش از پروفیل ها حجم بسیار ناچیزی از پروفیل های تولیدی شرکت وین تک را شامل می شود با این حال شرکت وین تک تولید این بخش از پروفیل ها را نیز همواره در دستور کار خود قرار می دهد (به صورت سفارشی).

پروفیل های بیرون لمینت وین تک:

به پروفیل های سفید رنگی که نمای بیرونی آنها توسط روکش ها لمینت شده باشد پروفیل بیرون لمینت گفته می شود. در پنجره های ساخته شده توسط پروفیل های بیرون لمینت، نمای پنجره از داخل ساختمان سفید و از نمای بیرونی (خیابان) به صورت رنگی دیده می شوند. از پروفیل های بیرون لمینت جهت تناسب رنگ بین نمای خارجی ساختمان و پنجره ها استفاده می شود. پروفیل های بیرون لمینت حجم قابل توجهی از پروفیل های لمینت وین تک را شامل می شود. قیمت مناسب و ارزان تر پروفیل بیرون لمینت به نسبت پروفیل های دورو لمینیت از یک طرف، اولویت طراحان برای استفاده از پنجره های رنگی صرفاً در نمای بیرونی ساختمان ها از طرف دیگر شاید از مهمترین دلایل این افزایش فروش باشد. به دلیل استقبال بالا از این محصول، در اغلب موارد پروفیل های بیرون لمینت وین تک در انبارها به صورت از پیش آماده و قابل فروش وجود دارد.

تنوع رنگ در پروفیل های پنجره لمینت وین تک:

امروزه در مقوله زیبا شناسی و معماری نمای ساختمان ها، پنجره ها و رنگ بندی پنجره ها از مهمترین اجزای تاثیر گذار شناخته می شوند. از آنجایی که استفاده از پنجره های چوبی هم به دلیل دوام بسیار پایین و هم قیمت بسیار بالا مقرون به صرفه نیست، پنجره های لمینت شده می توانند اولین و بهترین انتخاب برای پنجره های رنگی در ساختمان ها باشند. در این میان انتخاب هر یک از رنگ های لمنیت پنجره در نمای ساختمان ها آن چنان پر اهمیت است که میتواند ظاهری مدرن، لوکس و حتی کلاسیک را برای هر بیننده ای تداعی کند.

بدون شک طیف های رنگی قهوه ای و تیره به دلیل بیشترین شباهت به رنگ چوب و پنجره های چوبی و انطباق حداکثری با نمای ساختمان ها از رایج ترین و محبوب ترین رنگ های لمینت پنجره های دوجداره است. شرکت وین تک نیز همواره به طرح و نقش فویل های مورد استفاده حساسیت و اهتمام خاصی دارد. طیف های رنگی و طرح فویل های لمینت مورد استفاده در شرکت وین تک طی ارزیابی های انجام شده از سبک معماری کشور ایران و مطابق با نیاز معماران و فعالین بخش ساختمان انجام می شود.

به جرات می توان گفت یکی از دلایلی که وین تک توانسته در طی این سالها در تولید و عرضه محصولات UPVC پیشرو باشد تنوع رنگ و طرح در تولید پروفیل های لمینت است. در حال حاضر تنوع رنگ در فویل های لمینت شرکت وین تک در محدوده قهوه ای، طوسی و مشکی در 5 رنگ می باشد که در ادامه توضیات مختصری در خصوص هر یک از رنگهای ارائه شده خواهیم داشت.

پنجره لمینت وین تک رنگ بلوطی (GOLDEN OAK LAMINATE)

پنجره های ساخته شده از پروفیل های لمینت بلوطی وین تک بیشترین شباهت را به پنجره های چوبی دارند. زبری سطوح در کنار طرح و نقش های ایجاد شده مشابه با چوب طبیعی باعث شده در نگاه اول ساختاری از یک پنجره چوبی برای هر بیینده تداعی شود. نقوش و خطوط مشکی ایجاد شده در پنجره لمینت بلوطی وین تک با الهام از مقاطع برش خورده درخت بلوط ایجاد شده است که در گذشته به دلیل مقاومت بالایی که این نوع چوب در برابر رطوبت و خوردگی داشته به عنوان یکی از متریال های ساختمانی استفاده می گردید. در حال حاضر پروفیل های لمینیت بلوطی به صورت دورو لمینت، داخل لمینت و بیرون لمینت و در سه سری پروفیل های 700-640 و سری کشویی 260 تولید و عرضه می شوند.

پنجره لمینت وین تک رنگ بلوطی تیره (DARK OAK LAMINATE)

 همانطور که از نام این لمینت مشخص است طرح و نقش نسبتاً تیره تری به نسبت لمینت بلوطی دارد. در لمینت بلوطی تیره طرح و خطوط مشکی (بافت چوب) به دلیل تیرگی رنگ کمتر نمایان می شود. نوع تناژ رنگی که لمینت بلوطی تیره دارد (نه چندان تیره و نه چندان روشن) می توان آن را رنگی با قابلیت استفاده عمومی دانست. همچنین این رنگ به نسبت به صدمات، خط و خش کمتری از خودبروز می دهد. انطباق حداکثر با انواع مختلف سنگ های کرم و روشن ساختمانی به خصوص سنگ های تراورتن، مرمریت باعث شده بیشترین حجم از فروش پروفیل های لمینت وین تک به رنگ بلوطی تیره اختصاص یاید. پروفیل های لمینت بلوطی تیره در سبد محصولی وین تک به صورت داخل لمینت، بیرون لمینت و دور لمینت قابل تامین هستند.

پنجره لمینت وین تک رنگ قهوه ای سوخته (CHARCOAL BROWN LAMINATE )

شاید بتوان گفت رنگ شکلاتی یا قهوه ای تیره به همان اندازه شکلات همیشه محبوب و پر طرفدار است. در دنیای متریال ها ساختمانی بیش از نیمی از دیگر رنگ ها با رنگ شکلاتی هارمونی دارد یا به اصطلاح ست می شود. علاوه بر این سازه های ساخته شده با رنگ شکلاتی بیش از هر حسی، حس قدرت، شکوه و استحکام را زنده تر می کند.

لمینت قهوه ای سوخته پنجره وین تک با رنگی شبیه به قهوه ای شکلاتی و نسبتاً تیره به عنوان طیف دیگری از رنگهای لمینت وین تک می باشد که در بین روکش های قهوه ای به عنوان تیره ترین رنگ معرفی می شود. در فویل (روکش) لمینت قهوه ای سوخته وین تک اثری از طرح و نقش (بافت طرح چوب) دیده نمیشود و رنگ تمامی بخش های فویل کاملا ثابت است. در فرآیند تولید روکش لمینت قهوه ای سوخته خطوط بسیار ریز و نازکی در سطح لمینت ایجاد می شود که مانع از براقیت بیش از حد سطح پروفیل شده و سطحی نسبتاً مات را در پروفیل ها ایجاد میکند. چنانچه به دنبال یک پنجره دوجداره قهوه ای بدون نقش، طرح و بافت خاصی هستید پنجره لمینت قهوه ای سوخته وین تک را به شما سفارش میکنیم.

پنجره لمینت وین تک رنگ طوسی ترامبون (WINTECH GRAY LAMINATE )

رنگ طوسی گرچه حس طبیعی چوب را به افراد کمتر القا می کند، اما یکی از بهترین رنگ ها در دکوراسیون داخلی است که به دلیل خنثی بودن با طیف وسیعی از رنگ ها ست می شود. از این رنگ در سبک کلاسیک استفاده نمی شود و بیشترین کاربرد آن در سبک دکوراسیون مدرن نماهای داخلی و پارتیشن بندی است. در لمینت طوسی ترامبون تم رنگی کاملا ثابت و اثری از خطوط، نقوش و زبری سطح در آن دیده نمیشود. در پروفیل های دورو لمینت طوسی ترامبون وین تک رنگ مغز اصلی پروفیل برای تناسب حداکثری بین لمینت و سایر قسمت های پروفیل به رنگ طوسی تولید می شود تا تضاد رنگ در پنجره های تولید شده به حداقل کاهش یاید اما در پروفیل های یک رو لمینت طبق استانداردهای شرکت وین تک از پروفیل های سفید رنگ استفاده می شود.

پنجره لمینت وین تک رنگ مشکی (DARK BLACK LAMINATE)

تیره ترین رنگ در بین رنگهای پنجره لمینت وین تک به رنگ لمینت مشکی یا دارک بلک اختصاص دارد. رنگ لمینت مشکی برای کسانی که به دنبال یک نمای ساده، شیک و صد البته مدرن هستند، انتخاب بسیار خوبی خواهد بود. اگرچه انتخاب رنگ برای نمای ساختمان و اجزای آن کاملاً سلیقه‌ای است، اما در بسیاری از موارد انتخاب رنگ مشکی باعث می‌شود که نتیجه بسیار خاص و منحصربه‌فردی شکل گیرد.

برای پنجره upvc هم رنگ مشکی یکی از انتخاب‌های خاص، زیبا، منحصربه‌فرد و البته با مزیت‌های بسیار زیاد به‌ حساب می‌آید. اگر به دنبال در و پنجره رنگی هستید که زیبایی خاصی به ساختمان شما ببخشد و سادگی خاصی هم داشته باشد، پنجره دوجداره رنگ مشکی انتخاب خوبی خواهد بود. لمینت مشکی وین تک با سنگهای زمینه سفید همچون سنگ های چینی و تراورتن های روشن و نیز نماهای سیمانی سفید هارمونی حداکثری دارد. برای تولید پروفیل های دورو لمینت مشکی وین تک از پروفیل های قهوه ای تیره و برای تولید پروفیل های یک رو لمینت (داخل و بیرون لمینت) از پروفیل های سفید رنگ استفاده می شود.

فرآیند تولید پروفیل های لمینت وین تک :

فرآیند تولید پروفیل های لمینت با تولید پروفیل های قهوه ای (برای سیستم دورو لمینیت) آغاز می شود. سطوح پروفیل توسط مواد شوینده و حلال های صنعتی کاملا شستشو و تمیز می شوند. روکش های لمینت توسط دستگاه مخصوص و متناسب با سطح مقطع پروفیل برش داده و به صورت رول شده به روی دستگاه لمینت نصب میشود. با ورود پروفیل به دستگاه، رول های لمینیت همچون چسب نواری به روی سطح پروفیل چسبانده می شوند با این تفاوت که چسب مورد نیاز به صورت مستقل به فضای بین پروفیل و لمینیت تزریق می شود. با عبور پروفیل از میان دستگاه نیرو و فشار لازم جهت چسبندگی بیشتر فویل توسط غلطک ها تامین میشود هر غلطک بخش مشخصی از لمینت را تحت فشار قرار می دهد تا مانع از ایجاد چین و چروک در سطح پروفیل شود.

دوام و عمر پنجره لمینت وین تک در برابر نور خورشید

فویل های لمینت مورد استفاده در کارخانه وین تک همواره از معتبرترین شرکت های اروپایی تامین میشود. تخصص اصلی این شرکت ها تولید روکش های رنگی با ماندگاری بالا در برابر اشعه uv میباشد. شرکت تامین کننده فویل های لمینت وین تک به منظور مقاومت هرچه بشتر محصولات تولیدی از ترکیباتی در تولید فویل های لمینت استفاده میکند که باعث ایجاد خاصیت بازتابندگی در سطح پروفیل ها میشود. این ویژگی مانع از تشدید گرما در سطح پروفیل های لمینت شده وین تک می شود. علاوه بر این موضوع، میزان چسبندگی فیلم های لمینت به روی پروفیل ها به طور مستمر توسط تجهیزات آزمایشگاهی تست و کنترل میشود. از این رو پنجره های لمینت شرکت وین تک حتی در سخت ترین شرایط آب هوایی نیز دوام و کارایی بسیار مناسبی دارند و تابش نور خورشید باعث تغییر رنگ یا جدا شدن برچسب نخواهد شد.

نظافت پنجره لمینت وین تک:

زبری سطح پروفیل های لمینت وین تک با الهام از طرح چوب طبیعی انجام شده که علاوه بر زیبایی دوچندان کمترین میزان از ذرات و آلودگی ها را به خود جذب می کند. در صورت جذب ذرات گرد و خاک و آلودگی های شهری، جرم های ایجاد شده به راحتی توسط اسفنج یا دستمال نم دار تمیز می شوند. در صورت تشدید آلودگی میتوانید از ترکیب آب و مایع ظرفشویی با غلظت کم نیز استفاده کنید.

هرگز از مواد اسیدی نظیر وایتکس، جرم گیر و سفید کننده ها و حلال های صنعتی نظیر تینر یا بنزین جهت نظافت پنجره های های لمینت استفاده نکنید. استفاده از این مواد علاوه بر آسیب به رنگ و طرح روکش های لمینت به مرور میتواند باعث جدا شدن فویل یا روکش از سطح پروفیل ها نیز شود.

پنجره لمینت وین تک تقلبی:

پنجره های لمینت به دلیل تائثیر بسزایی که در زیبا سازی نمای ساختمان ها و نیز دکوراسیون داخلی میتوانند داشته باشد، بخش مهمی از پروسه ساخت یا بازسازی هر ساختمانی بشمار می روند. بیشترین سهم از هزینه تولید یک پنجره لمینت دوجداره UPVC به پروفیل های مصرفی در ساخت پنجره اختصاص دارد.

ویژگی های بسیار متمایز پروفیل های وین تک با سایر نمونه های تولید داخل از یک طرف، تبلیغات گسترده و استقبال خوب مردم از پنجره های لمینت وین تک از طرف دیگر باعث شده عده ای با تقلب و تولید پروفیل های لمینت بی کیفیت سعی در فروش محصول تقلبی و کسب منافع مالی و سود بیشتر باشند. علی رغم آنکه ممکن است در تولید این پروفیل ها از پروفیل های سفید و اصلی شرکت وین تک استفاده شده باشد، اما استفاده از فویل های بی کیفیت در کنار مواد مصرفی نه چندان مناسب و گاهاً بی تجربگی در فرآیندها قطعاً نتیجه ای جز نارضایتی برای مصرف کننده نهایی نخواهد داشت.

روش تشخیص پنجره لمینت وین تک اصلی از تقلبی:

توجه به چند نکته ساده در زمان سفارش و خرید پنجره لمینت وین تک می تواند راه تشخیص پنجره لمینت وین تک اصلی از نمونه غیر اصل و تقلبی باشد.

 • مشاهده برچسب محافظ با لوگوی وین تک:

به منظور پیشگیری از بروز آسیب به سطوح پروفیل های UPVC لمینت در مراحل تولید و یا نصب درب و پنجره ها، برچسبی به روی سطح پروفیل ها کشیده و نصب میشود. این برچسب که حاوی نشان تجاری شرکت تولید کننده پروفیل میباشد علاوه بر نقش حفاظتی و نمایش برندینگ پروفیل لمینت، به عنوان اولین مولفه در شناسایی پروفیل های لمینت اصلی از تقلبی می باشد. در زمان خرید درب و پنجره های دوجداره لمینت وین تک دقت کند تمامی پروفیل های مورد استفاده (قاب، لنگه بازشو و پروفیل میانی) دارای برچسب محافظ با آرم و نشان وین تک باشند.

وین تک اصل

در خصوص اصالت برچسب محافظ پروفیل نیز، به دلیل مجازات های سنگین برای افرادی که اقدام به کپی غیر مجاز یک برند یا نشان تجاری نمایند، احتمال کپی و تولید برچسب تقلبی دور از ذهن به نظر می رسد. علاوه بر این هزینه تولید برچسب محافظ پروفیل نیز با توجه به هزینه بالای مواد اولیه و خدمات چاپ اختصاصی احتمال جعل آن را بسیار کاهش می دهد. پس در وهله اول از نصب محصولاتی که فاقد برچسب محافظ با نشان تجاری وین تک است اطمینان حاصل فرمائید.

 • استفاده از پروفیل های رنگی در پنجره های دورو لمینت وین تک:

در تولید پروفیل های لمینت در کارخانه وین تک همواره رسم بر این است که از پروفیل های رنگی برای پروفیل های دورو لمینت استفاده گردد. برای تولید پوفیل های دورو لمینیت بلوطی، بلوطی تیره، قهوه ای سوخته و مشکی از پروفیل های رنگ قهوه ای و برای تولید پروفیل های لمینت طوسی ترامبون از پروفیل های طوسی رنگ استفاده می شود. مزیت مهم این روش آن است در صورت بروز صدمات ظاهری به روی پروفیل خط و خش کمتری را از خود بروز می دهد. مشاهده پروفیل های سفید رنگ به صورت دورو لمینت یکی دیگر از نشانه های پنجره لمینت تقلبی است که این موضوع به وضوح قابل مشاهده است.

 • مطابقت رنگ لمینت پروفیل با رنگ بندی لمینت های وین تک:

عدم انطباق رنگ فویل لمینت درب و پنجره های خریداری شده با رنگهای ارائه شده از سوی شرکت وین تک، می تواند دال بر تقلبی بودن پروفیل های مصرفی باشد. علی رغم آنکه کنترل چشمی در این روش با سعی و خطای بسیاری همراه است اما سعی کردیم با نمایش طرح لمینت های وین تک تا حدود زیادی میزان خطا در انطباق رنگهای غیر اصلی با نمونه اصلی و اورجینال را کاهش دهیم. با این حال به دلیل اختلاف در تصاویر نمایشگرهای دستگاهای مختلف ممکن است تا حدودی با اختلاف رنگ بین موارد نمایش داده شده و اصلی باشیم. برای اطلاع بیشتر نام رنگهای لمینت وین تک از بالا به پایین را مجددا یادآوری میکنیم:

 1. لمینت بلوطی وین تک یا GOLDEN OAK LAMINATE
 2. لمینت بلوطی تیره وین تک یا DARK OAK LAMINATE
 3. لمینت طوسی ترامبون وین تک یا WINTECH GRAY LAMINATE
 4. لمینت قهوه ای سوخته وین تک یا CHARCOAL BROWN LAMINATE
 5. لمینت دارک بلک یا مشکی وین تک یا DARK BLACK LAMINATE

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید