پنجره ترمال بریک

ممکن است برای بسیاری از افرادی که قصد احداث بنایی و یا بازسازی ساختمانی را دارند این سوال پیش آید که پنجره ترمال بریک چیست؟ واژه ترمال بریک چه مفهمومی دارد و شامل چه پنجره هایی میشود؟ آیا پنجره ترمال بریک همان پنجره دوجداره آلومینومی است؟ در این مقاله از یو پی وی سی کالا قصد داریم به طور کامل به مبحث پنجره ترمال بریک آلومینیومی بپردازیم. تا پایان این مقاله همراه ما باشید تا اطلاعات کاملی از سیستم پنجره ترمال بریک در اختیار شما قرار دهیم.

پنجره ترمال بریک چیست ؟

پنجره ترمال بریک (THERMAL BREAK WINDOW) در صنعت ساختمان به پنجره های دوجداره آلومینیومی ساخته شده از پروفیل آلومینیوم ترمال بریک اطلاق میشود. پروفیل های ترمال بریک نسل جدیدی از پروفیل های آلومینیومی غیر رسانا هستند. در این نوع از پروفیل ها با اعمال روشهای اصلاحی، هدر رفت انرژی حرارتی از طریق جداره های فلزی پروفیل پنجره که همواره یکی از ضعف و معایب پنجره های آلومینیومی نسل قدیمی محسوب میشده، کاسته می شود.

استفاده از تیغه عایق در بین سطح مقطع داخلی و بیرونی پروفیل سبب شکست پل های حرارتی شده و انتقال گرما که در اینجا به عنوان هدر رفت انرژی حرارتی معرفی می شود به شکل محسوسی کاهش پیدا می کند.

معنی پنجره ترمال بریک به انگلیسی:

ترمال بریک به انگلیسی و در لغت از دو واژه ترمال Thermal به معنای دما و یا حرارت و بریک break به معنای شکسته یا جدا شدن را میدهد. در حقیقت پنجره ترمال بریک به انگلیسی به معنای حرارت شکن ترجمه و معرفی می شود. علی رغم آنکه ماهیت اصلی و استحکام پروفیل به فلز آلومینیوم باز میگردد اما رسانش گرمایی در پروفیل های ترمال بریک با قرار گیری تیغه های ضد رسانا کاملاً شکسته شده است. پروفیل حرارت شکن، پروفیل دما شکن، پروفیل ضد رسانش حرارتی از دیگر معانی پروفیل ترمال بریک به انگلیسی است. در واقع واژه ترمال بریک به عملکرد پنجره در برابر حرارت و رسانش باز میگردد و عملا به پنجره های آلومینیومی بهینه شده در برابر رسانش گفته میشود.

روش تولید پروفیل پنجره ترمال بریک

پس از طراحی پروفیل های مورد نیاز پنجره ترمال بریک، هر مقطع از پروفیل پنجره ترمال بریک به دو بخش داخلی و خارجی تقسیم بندی میشود. در طراحی ها سعی میشود بخش داخلی به نسبت بخش بیرونی استحکام پذیری بیشتری داشته باشد. به منظور تعبیه نوار عایق پلی آمید در پروفیل های آلومینومی ترمال بریک، شیارهایی V شکل در سطح جانبی پروفیل که قرار است به یکدیگر متصل شوند، ایجاد میگردد.

این شیارها محل قرار گیری تیغه عایق پلی آمید می باشد. قبل از اتصال مقاطع به یکدیگر تمامی عملیات حرارتی مورد نیاز به روی مقاطع آلومینیوم انجام میشود به نحوی که فرایند اتصال پروفیل های آلومینیوم به تیغه پلی آمید به عنوان آخرین پروسه تولید پروفیل ترمال بریک محسوب می شود.

 هر سه مقطع پس از قرار گیری در کنار هم به ایستگاه مونتاژ نهایی منتقل می شوند. پروفیل ها از میان دستگاه مخصوصی که دستگاه دوخت پروفیل ترمال بریک نامیده میشود عبور می نماید. فرایند دوخت با ایجاد فشار از سوی غلطکهای دستگاه به روی پروفیل های آلومینیومی کامل میشود. فشار وارده از سمت غلطک های دستگاه در وهله اول موجب جمع شدن شیارهای V شکل مورد اشاره شده و سپس باعث ثبات تیغه در میان شیارها می شود.

این روش آن چنان با دقت و فشار بالایی انجام میشود که جدا سازی مجدد تیغه پلی امید از داخل شیارها کاملا غیر ممکن میشود که نشان دهنده میزان استحکام بالای مقاطع تولید شده است. در این میان استحکام بالای تیغه پلی آمید نقش اساسی در اتصال پروفیل های آلومینیومی ترمال بریک به یکدیگر دارد.

قیمت پنجره ترمال بریک:

قیمت پنجره آلومینوم ترمال بریک به دلیل پیچیدگی در فرایند تولید و استفاده از تیغه پلی آمید، بسیار گران‌تر از پنجره های آلومینیوم نرمال هستند اما برطبق محاسبات انجام شده، میزان کاهش هدر رفت انرژی از طریق این پنجره ها میتواند باعث برگشت هزینه های انجام شده شود.

کاهش هزینه های مصرف انرژی و کاهش استهلاک تجهیزات سرمایش و گرمایش، سرمایه گذاری انجام شده در خرید پنجره های ترمال بریک را پس از حدود 5 الی 6 سال به مصرف کننده باز میگرداند. در مقایسه پنجره ترمال بریک با پنجره upvc، قیمت این نوع از پنجره ها 2 الی 3 برابر قیمت پنجره دوجداره upvc است.

دلیل گران بودن پنجره ترمال بریک :

استفاده از آلیاژ آلومینیوم، فرایند تولید چند مرحله ای، تنوع رنگ، استحکام بالای مقاطع، پوشش های مقاوم، از جمله دلایلی است که باعث بالا رفتن قیمت پنجره ترمال بریک به نسبت سایر پنجره های دوجداره میشود. از این رو در بین تمام پنجره های ساختمانی، پنجره های ترمال بریک آلومینیوم به عنوان گران ترین نوع پنجره محسوب میشوند به نحوی که در بین متریال ساختمانی لوکس جایگاه ویژه دارند.

در قیاس با پنجره های دوجداره upvc، استفاده از پنجره ترمال بریک در ساختمان ها چیزی در حدود %15 است. تنها دلیل استقبال پایین خریداران از پنجره های ترمال بریک، قیمت بسیار بالای آن در مقایسه با پنجره های دوجداره upvc  است.

عوامل موثر بر قیمت پنجره ترمال بریک

 • قیمت فلز آلومینیوم:

مقاطع مختلفی از پروفیل های ترمال بریک در بازار وجود دارد که هریک وزن و مشخصات فنی جداگانه ای دارند. با توجه به نوسان قیمت آلومینیوم بر اساس قیمت های جهانی، قیمت پروفیل ترمال بریک نیز به صورت روزانه متغیر بوده و و هریک بر اساس میزان مواد بکار رفته محاسبه و عرضه میشود. مبنای فروش پروفیل ترمال بریک همواره بر اساس وزن محاسبه میشود. به طور میانگین قیمت خام فروش پروفیل ترمال بریک در سال 1402 چیزی در حدود 2.000.000 الی 3.200.000 ریال میباشد. نوع پوشش ایجاد شده، رنگ مقطع از مهمترین عوامل در بروز اختلاف قیمت پروفیل ها می باشد.

 • متراژ و ابعاد پنجره:

ابعاد و اندازه یک پنجره ترمال بریک با متراژ پروفیل مصرفی ارتباط مستقیمی دارد. هرچه مساحت یک پنجره ترمال بریک بزرگتر باشد، قیمت واحد فروش آن در قیاس با یک پنجره کوچکتر، ارزان تر خواهد بود چرا که پنجره هایی با ابعاد بزرگ به دلیل استفاده بیشتر از متریال های مورد نیاز ارزش افزوده بیشتری برای تولید کننده پنجره ترمال بریک ایجاد می نماید. علاوه بر آن بالا رفتن متراژ هزینه های جانبی تولید کننده را کاهش می دهد.

 • نوع یراق آلات:

مکانیزم های مختلفی در قالب یراق آلات قابلیت مونتاژ و بکارگیری در پنجره های ترمال بریک را دارا هستند. برای هر مکانیزم (یراق آلات) قیمت خاصی در نظر گرفته شده است که در در قیمت پنجره ترمال بریک تاثیر گذار خواهد بود. یراق آلات تک حالته به عنوان ارزان ترین و اقتصادی ترین نوع یراق و در مقابل یراق آلات لیفت اند اسلاید به عنوان گران ترین نوع یراق آلات پنجره های ترمال بریک معرفی میشود.

 • تعداد پنجره در پروژه:

تعداد پنجره های ترمال بریک نصب شده در یک پروژه ساختمانی ارتباط مستقیمی با میزان سود کسب شده برای تولید کننده دارد. با افزایش تعداد یونیت ها، از قیمت واحد اقلام مصرفی به میزان قابل توجهی کاسته خواهد شد. از این رو پروژه های انبوه سازی همواره به عنوان پروزه رقابتی محسوب میشوند.

 • نوع شیشه های بکار رفته:

انواع مختلفی از شیشه های تک جداره، دوجداره و سه جداره قابلیت بکارگیری در سیستم های ترمال بریک را دارا هستند. بسته به ضخامت شیشه، تعداد جداره ها، رنگ و سایر مشخصات فنی قیمت های شیشه سیستم های ترمال نیز متفاوت خواهد بود.

 • هزینه نصب پنجره:

هزینه نصب یک پنجره ترمال بریک ضریبی از قیمت تولید آن است. بین 15 الی 20 درصد از هزینه تولید پنجره ترمال بریک به عنوان هزینه نصب در بهای فروش در نظر گرفته می شود. قیمت نصب پنجره های ترمال بریک به دلیل آنکه معمولا شیشه هایی با ابعاد بزرگ دارند، بیشتر از پنجره های دوجداره UPVC در نظر گرفته می شود.

 • هزینه حمل:

ابعاد پنجره و فاصله جغرافیایی محل نصب تا کارگاه تولید دو مولفه اصلی در هزینه های حمل میباشد. هزینه حمل پنجره یک موضوع کاملا توافقی میباشد و الزامی در انجام آن توسط طرفین وجود ندارد.

قیمت تقریبی پنجره ترمال بریک در سال 1402:

قیمت حدودی مترمربع پنجره های دوجداره ترمال بریک با توجه به سیستم لولایی یا کشویی بسیار از یکدیگر متفاوت هستند به طوری که در پنجره های دوجداره ترمال بریک قیمت سیستم لولایی و کشویی در سال 1402 هر مترمربع از 2.500.000 تا 3.000.000 تومان متغیر است.

تفاوت آلومینیوم ترمال بریک و نرمال:

 • در پروفیل های نرمال به جهت تلاش در کاهش قیمت تمام شده از پروفیل های ذوبی و ضایعاتی استفاده می شود اما در پروفیل های ترمال بریک همواره از مواد درجه یک و بیلت فابریک آلومینیوم استفاده میشود.
 • در پروفیل های ترمال بریک همانطور که اشاره کردیم بخش داخلی و خارجی پروفیل به صورت مجزا تولید میشوند و سپس توسط تیغه ای عایق و غیر رسانا از جنس پلی آمید به یکدیگر متصل میشوند. تولید پروفیل های ترمال به دلیل چند مرحله های بودن فرایند و استفاده از مواد اولیه درجه 1 همواره از پروفیل های آلومینومی نرمال گرانتر هستند.

پنجره ترمال بریک دوجداره

شیشه و ساختار آن همواره به عنوان مولفه اصلی و تاثیر گذار در مباحث عایق بندی پنجره های ساختمانی شناخته میشود. امروزه استفاده از پنجره ها با شیشه های تک جداره کاملا منسوخ شده و تمامی پنجره های نوین اعم از پنجره های دوجداره upvc و پنجره های ترمال بریک قابلیت نصب شیشه های دوجداره و سه جداره را دارند. از این رو پنجره های آلومینیوم ترمال نیز به عنوان پنجره دوجداره شناخته میشوند.

علاوه بر قابلیت استفاده از شیشه های دوجداره، در پنجره های ترمال بریک امکان بکارگیری از شیشه های سه جداره نیز وجود دارد. شیشه های سه جداره به دلیل دیواره مضاعف سوم، عملکرد بهتری در برابر امواج صوتی خواهد داشت.

مزایای پنجره ترمال بریک

پنجره های آلومینومی ترمال بریک ویژگی های بسیاری دارند اما از مزایای برجسته آنها می توان به استحکام بالا، عایق حرارتی مناسب، مقاومت در برابر حریق، مقاومت بالا در برابر خوردگی جوی، عملکرد عالی بالا و عمر طولانی آن اشاره کرد. از سایر ویژگی های پنجره های آلومینومی ترمال بریک میتوان به موارد ذیل اشاره کرد:

 1. استفاده از پروفیل های چند محفظه و تعبیه دیواره های داخلی به منظور عایق بندی بیشتر.
 2. قابلیت نصب انواع مختلفی از شیشه های چند جداره.
 3. تنوع طرح و رنگ بیشتر در مقاطع پروفیل های تولیدی.
 4. مقاومت بالا در برابر خوردگی به نسبت پنجره های آهنی و چوبی.
 5. ضریب انتقال حرارتی پایین با توجه به طراحی خاص مقاطع.
 6. مقاوم در برابر حرارت و اشتعال
 7. اتصال مستحکم بین مقاطع به واسطه استفاده ار روش پانچ.

جنس تیغه عایق در پنجره ترمال بریک

استفاده از یک تیغه عایق در فواصل بخش داخلی و خارجی پروفیل های ترمال بریک تنها دلیل بهینه شدن این پروفیل ها محسوب میشود. عایق بودن در برابر حرات، استحکام بالا، ضریب انبساط حرارتی یکسان، قابلیت برش و ماشین کاری از الزامات اولیه یک تیغه عایق محسوب میشود. در میان استفاده از تیغه های پلیمری تولید شده از مواد پلی آمید (POLYAMIDE) به عنوان تنها متریال تامین کننده ویزگی های مورد نیاز محسوب میشود.

متاسفانه شاهد آن هستیم که برخی از تولید کنندگان پروفیل های متفرقه آلومینومی ترمال بریک به جهت کسب منافع مالی بیشتر از تیغه های ساخته شده از مواد pvc به جای پلی آمید استفاده می کنند. شککندگی بیشتر در برابر برودت و سرما، انعطاف پذیری بسیار بالا در مناطق گرمسیر و استحکام بسیار پایین از معایب استفاده از pvc به جای پلی آمید است.

ضریب انتقال حرارت در پنجره ترمال بریک:

تعبیه تیغه پلی آمید در فواصل میان بخش های داخلی و خارجی پروفیل های ترمال بریک مانع از انتقال حرارت از یک سمت به سمتی دیگر میشود. قطع رسانش حرارتی به عنوان تنها عامل این ویژگی محسوب میشود. با اعمال این روش پل های انتقال گرما کاملا از بین رفته و ضریب انتقال حرارت آلومینوم از 203 به کمتر از 3 کاهش پیدا می کند. ناگفته نماند که شکل سطح مقطع و ابعاد تیغه پلی آمید در میزان کاهش ضریب انتقال حرارت بسیار موثر است.

اتلاف انرژی حرارتی ترمال بریک

کاهش مصرف انرژی با پنجره ترمال بریک

در صورت استفاده از سیستم ترمال بریک بجای استفاده از پنجره آلومینیومی نرمال، شاهد کاهش %38 مصرف انرژی در ساختمان ها خواهیم بود کاهش درصد کاهش اتلاف انرژی برودتی در فصل گرما، کاهش %28 مصرف سوخت، کاهش %20 هزینه در سرمایه گذاری اولیه تأسیسات و همچنین از آلودگی صوتی به میزان قابل توجهی جلوگیری می شود و این دقیقاً مهمترین نکته ای است که در ماده 19 قانون اساسی مطرح شده است.

در نظر داشته باشید کاهش حداکثری مصرف انرژی در سیستم های درب و پنجره ترمال بریک زمانی به شکل کامل خواهد بود که دستور العمل های ساخت و نصب این پنجره ها کاملاً مطابق با استانداردهای تدوین شده باشد. این حساسیت در بخش شیشه های چند جداره به دلیل حداکثری استفاده در پنجره ها دوچندان خواهد بود

ترمال بریک

تفاوت پنجره ترمال بریک با پنجره UPVC

شاید شما هم از دسته افرادی باشد که قصد خرید پنجره های دوجداره برای ساختمان خود دارید اما سعی در شناخت بیشتر پنجره های ترمال بریک و تفاوت های آن پنجره های upvc دارید. در این بخش به عمده تفاوت های پنجره های ترمال بریک با پنجره های دوجداره UPVC اشاره میکنم:

 • مقاومت بالا در برابر اشتعال و حرارت:

پروفیل های ترمال بریک که عمده بخش آن از فلز آلومینیوم تشکیل شده در برابر حرارت کاملا مقاوم هستند. در پروفیل های یو پی وسی حرارت ابتدا باعث تغییر رنگ و سپس تغیر شکل پروفیل میشود. از این رو پنجره های ترمال بریک در حریق و آتش سوزی ها بسیار مقاوم بوده و تنها در شراطیی که حریق بسیار گسترده باشد آسیب می بینند.

 • عدم نیاز به پروفیل تقویت گالوانیزه:

منشا استحکام خمشی پروفیل UPVC از پروفیل های تقویت گالوانیزه تأمین می‌شود که متاسفانه بدلیل مخفی بودن در درب و پنجره ها و کسب منافع مالی بیشتر از سوی برخی از تولید کنندگان پنجره از آنها استفاده نمی‌شود. در مقابل مقاومت و استحکام پروفیل آلومینیومی چند برابر یک پروفیل UPVC ‌است و این پروفیل ها بی نیاز هر نوع متریالی بر مقاوم سازی هستند. پروفیل های ترمال بریک هرگز خم و دفرمه نشده و شکل اولیه آنها برای محصول نهایی تا چند دهه تضمین میشود. البته این گرینه بدان معنی نیست که پنجره های دوجداره UPVC استحکام کمتری دارند. در شرایطی که یک پنجره دوجداره UPVC به صورت استاندارد ساخته شود، نقصی در مبحث استحکام وجود ندارد.

 • روش های اتصال مکانیکی:

فرایند اتصال دو مقطع پروفیل UPVC بر اساس اعمال حرارت، ذوب و ادغام دو مقطع در یکدیگر انجام میشود که در نوع خود نیز کاملا مستحکم است. این در حالی است که روش اتصال پروفیل های ترمال بریک به یکدگیر با استفاده از اتصالات مکانیکی و پانچ انجام میشود که بعلت عدم ایجاد هرگونه زائده ظرافت و زیبایی خاصی را دارد. در این بخش هیچ ضعفی در دو سیستم UPVC  و ترمال بریک وجود ندارد وصرف به تفاوت ها اشاره شده است.

 • قابلیت ساخت پنجره های بزرگ:

براي آنکه يک پنجره يا درب به خصوص در ابعادي که هر روزه بزرگتر در طراحي‌ها لحاظ مي‌گردد، کارايي مناسب درست خود را داشته باشد، به ميزاني از استحکام و قدرت خمشي در پروفیل های مصرفی نياز ادارد که با مقايسة مواد مختلف، پروفیل های ساخته شده از فلز آلومینیوم استحکام بیشتری دارند. شبکه ها و دیواره های ایجاد شده در مقاطع پروفیل های ترمال بریک، مقاومت خمشی اینگونه محصولات را را تا حدود بسیاز زیادی بالا میبرد. در سیستم های یو پی وی سی با افزایش ضخامت ورق گالوانیزه، استحکام مورد نیاز تامین می شود.

 • مقاومت در برابر شرايط اقليمي نامساعد:

لایه رنگ ایجاد شده از یک طرف، ماهیت فلز آلومینیوم از طرف دیگر باعث شده، مقاومت مقاطع ترمال بریک در برابر انواع شرایط نامساعد جوی و تابش های شدید نور خورشید برای سالیان متمادی در حد اعلای خود حفظ شود. پروفیل های آلومینیوم ترمال بریک در قیاس با موادی نظیر آهن یا چوب هرگز تعییر رنگ نداده و پوسیده نمی شوند.

 • قابلیت رنگ پذیری:

قابلیت استفاده از رنگهای الکترواستاتیکی از دیگر ویژگی پروفیل های آلومینیومی ترمال بریک محسوب میشود.در پروفیل های upvc این کار اساسا قابلیت اجرایی ندارد و تولید پروفیل های رنگی در چند رنگ محدود و با استفاده از روش لمینیت وجود دارد. تمامی رنگهای مورد استفاده در پروفیل های ترمال بریک به دلیل استفاده از روش های پاششی و نوام با گرمادهی، از مقاومت بالا و ضد سایش برخوردار هستند. علاوه بر آن تنوع و زيبايي به وجود آمده با استفاده از سيستم پوشش و رنگ‌آميزي آنادايز تنها در آلومينيوم قابل اجرا است. در حال حاضر تنوع رنگ در سیستم های ترمال بریک به بیش از 200 طیف مختلف می رسد.

 • قابلیت مونتاژ یراق آلات خاص:

انواع مختلفی از یراق آلات در سیستم های ترمال بریک قابلیت مونتاژ دارند. سیستم لیفت اند اسلاید که صرفا در سیستم های ترمال بریک قابلیت مونتاژ دارد، نوع مدرنی از یراق آلات پنجره های ساختمانی بشمار می رود. در سیستم لیفت اند اسلاید، با چرخش دستگیره درب یا پنجره از محل خود بلند شده و به سمت چپ یا سمت راست بر بستر ریل در نظر گرفته شده حرکت میکند.

پنجره ترمال بریک یا پنجره upvc ؟

علی رغم آنکه در مطالب فوق به بسیاری از ویژگی های پنجره های دوجداره ترمال بریک اشاره کردیم در جواب سوال ترمال بریک یا UPVC  باید بگوئیم اولین مولفه در انتخاب پنجره ترمال بریک یا UPVC بودجه در نظر گرفته شده برای خرید است. قیمت پنجره ترمال بریک به دلایل مختلف، بسیار گرانتر از پنجره های UPVC  هستند. علاوه بر آن در بسیاری از پروژه های ساختمانی نیازی به پنجره های عریض و طویل نبوده و معماری بسیاری از ساختمان ها به خصوص آپارتمان ها،به پنجره هایی با ابعاد متوسط ختم میشود.

به طور خلاصه بگوئیم در انتخاب پنجره ترمال بریک یا UPVC بهتر است بودجه مورد نظر برای خرید پنجره در وهله اول بررسی کنید. هر دو پنجره الزامات مورد نیاز در بخش کاهش مصرف انرژی و عایق بندی صوتی را به طور کامل تامین می نماید. کیفیت ساخت و نحوه مونتاژ یا نصب پنجره تعیین کننده کیفیت نهایی در و پنجره ترمال بریک یا یو پی وی سی خواهد بود.

بهترین پروفیل برای پنجره ترمال بریک:

امروزه طیف گسترده ای از پروفیل های ترمال بریک در سطح بازار تولید میشود که هرکدام شکل، ابعاد و مشخصات فنی مختلفی دارند. شاید برای شمایی که قصد خرید پنجره ترمال بریک را دارید انتخاب بهترین پروفیل ترمال بریک برای ساخت پنجره با این حجم وسیع از پروفیل ها با سختی مواجه سازد.

قبل از هر توضیحی یاد آور می شویم که صرفا انتخاب اقلام مصرفی با کیفیت نظیر پروفیل تضمین کننده نهایی پنجره ها نبوده اما میتواند گام اول در بررسی کیفیت یک پنجره باشد. از این رو حساسیت دربخش های دیگر پنجره نظیر تولید، یراق آلات و نصب پنجره را نیز در چک لیست بررسی های خود نیز لحاظ کنید در اینجا شما را با چند عامل مهم در انتخاب بهترین پروفیل ترمال بریک آشنا میکنیم.

 • آلیاژ آلومینیوم بکار رفته در تولید پروفیل پنجره ترمال بریک:

استفاده از آلیاژ 63-60 در حال حاضر به عنوان بهترین نوع آلیاژ مصرفی در تولید پروفیل های ترمال بریک است. آلیاژ 6063 آلومینیوم را می توان یکی از پر کاربرد ترین انواع آلیاژ های آلومینیوم در تولید انواع مقاطع صنعتی دانست. ﻗﺎﺑﻠﻴﺖ شکل دهی بسیار مناسب، ﻣﻘﺎوﻣﺖ بالا ﺑﻪ ﺧﻮردﮔﻲ و ﺟﻠﻮه آنادایز ﺑﺴﻴﺎر ﺧﻮب و در نهایت ﻗﺎﺑﻠﻴﺖ ﻣﺎﺷﻴﻦ ﻛﺎرى ﻣﺘﻮﺳﻂ از ﺧﺼﻮﺻﻴﺎت اﻳﻦ آﻟﻴﺎژ اﺳ.ﺖ. استفاده از عناصر منیزیم و سلسیم همواره به عنوان آلیاژ های اصلی آلومینیوم 60-63 معرفی میشود.

 • کیفیت مرحله دوخت پلی آمید:

حساسیت در بخش دوخت پلی آمید به پروفیل آلومینوم، ارتباط مستقیمی با دوام و یکپارچگی پروفیل ترمال بریک دارد. مشاهده یک نمونه چند سانتی متری از پروفیل ترمال بریک از نزدیک میتواند تا حدود بسیار زیادی کیفیت دوخت پلی آمید را به شما اثبات نماید. پس از مرحله دوحت پلی آمید به پروفیل آلومینیوم، مقاطع نباید به هیچ وجه از یکدیگر جدا شوند.

 • تنوع مقطع در یک برند:

طیف وسیع محصولات تولید و تکمیل سبد محصولی مطابق با نیاز هر پروژه در کنار سایر محصولات آلومینومی مورد نیاز در بخش نما، بیش از هر چیزی سرمایه گذاری شرکت های تولید کننده پروفیل ترمال بریک را به تصویر می کشد. در انتخاب بهترین برند پروفیل های ترمال بریک همواره از شرکت بنام و مطرح که حجم متنوعی از محصولات را تولید میکنند را نتخاب کنید.

 • لزوم استفاده از ماده پلی آمید:

مشکلات به وجود آمده در استفاده از پی وی سی به جای پلی آمید، دوام و کیفیت پروفیل شما را ممکن است صرفاً برای چند سال تضمین نماید. دقت کنید حتما از مواد پلی آمید در پروفیل های ترمال بریک استفاده شده باشد.

 • وزن مناسب مقاطع:

ضخامت مناسب دیواره و تعداد شبکه های در نظر گرفته شده با استحکام خمشی پروفیل ها ارتباط مستقیمی دارد. ضخامت دیواره های اصلی در پروفیل های اصلی درب و پنجره ترمال بریک نباید کمتر از 2 میلیمتر باشد. همچنین وزن مقاطع اصلی شامل پروفیل قاب پنجره ترمال بریک، پروفیل لنگه پنجره و پروفیل میانی بین 1200 الی 1400 گرم بر متر طول باشد.

نتیجه گیری نهایی:

شکست حرارتی و کاهش انتقال حرارت از مهمترین ویژگی پروفیل های ترمال بریک بشمار می رود. جنانچه به دنبال خرید پنجره دوجداره آلومینیومی هستید، از ترمال بریک بودن پروفیل های مصرفی در ساخت پنجره خود اطمینان حاصل نماید. هیچ دلیل و توجیهی نمی تواند کارایی پنجره های آلومینیومی نرمال و قدیمی را به عنوان یک پنجره خوب و با کیفیت معرفی نماید. کارایی بسیار پایین این پنجره ها در فصل زمستان نمود بیشتری پیدا میکند به طوری که برای همیشه شاهد برودت دما در فضای اطرف پنجره خواهد بود. هیچ ارجحیتی بین پنجره دوجداره UPVC  و ترمال بریک وجود ندارد. بودجه شما در انتخاب نوع پنجره ها تعیین کننده خواهد بود.

4 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید