رگلاژ پنجره دوجداره UPVC

رگلاژ پنجره دوجداره upvc به معنای تنظیم دقیق لولاها، یراق آلات و شیشه‌‌های لنگه بازشوی پنجره می‌باشد. به طور کلی واژه رگلاژ این چنین تعریف می شود که هر مکانیزم یا سیستمی که قابلت تنظیم مجدد برای عملکرد بهتر را داشته باشد از خاصیت رگلاژ برخوردار است. واژه رگلاژ یک واژه فرانسوی و برگرفته از واژه رگولاتور Regulator یا قابل تنظیم است.

شکل طراحی سیستم های درب و پنجره های دوجداره مدرن upvc و نیز یراق آلات جانبی آنها به نحوی انجام شده است که قابلیت رگلاژ و تنظیم مجدد را دارند. در این مقاله کوتاه از یو پی وی سی کالا قصد داریم به نحوه رگلاژ پنجره دوجداره UPVC اشاره مختصری داشته باشیم.

امروزه هوابندی منافذ و فضای حائل محیط بیرونی با فضای داخلی با توجه حذف یارانه سوخت های فسیلی و افزایش بهای انرژی و نیز لزوم بر اجرای مبحث ۱۹ مقررات ملی ساختمان ها بسیار مورد توجه قرار گرفته است که در این بین پنجره های دوجداره upvc نقش و متریال اصلی را در این خصوص ایفا می کند.

الودگی های شهرنشینی از جمله آلودگی هوا صوتی از جمله معظلات مناطق شهری نشینی می باشند که زندگی را در مناطق شهری از جمله محلات پر ازدحام مشکل می کنند اما استفاده از یک پنجره دوجداره upvc و میزان کاهش صدای این پنجره ها می تواند به تمامی این مشکلات پایان دهد.

پنجره دوجداره ی که از قرارگیری چند متریال اصلی شامل پروفیل های upvc یراق آلات و شیشه های دوجداره تشکیل میشود در واقع نقش یک دیوار دفاعی در برابر آلودگی صوتی را ایفا می کند. به عبارتی دیگر پنجره دوجداره شما یک دستگاه و مکانیزمی است برای جلوگیری از ورود صدا گرد و غبار و هر آن‌چیز که خارج از خانه شما وجود دارد.

اما شاید برای بسیاری شما نیز پیش امده باشد که حتی به رغم استفاده از پنجره دوجداره چندان تغیر محسوسی در کاهش صدا احساس نکنید و یا با کاهش عایق بندی و کارایی پنجره های خانه یا محل کار موجه شده باشید.

به یاد داشته باشید که نیاز به تعمیر پنجره دوجداره upvc پس از مدتی استفاده و علیرغم نگهداری و مراقبت های لازمه امری اجتناب ناپذیر است و لازم است نواقص به وجود امده در عملکرد پنجره توسط افراد متخصص برطرف گردد.

عواملی همچون عدم اندازه گیری و  نصب استاندارد، عدم تولید مطابق با دستور العل های فنی، یراق الات به کار رفته نامرغوب و کیفیت پایین پروفیل های مصرف شده در زمان تولید پنجره ها می توانند به مرور زمان سبب افت شدید کیفیت و  کارایی پنجره های دوجداره شوند.

اما هرچقدر هم شرایط تولید و نصب یک پنجره صحیح انجام شده باشد، تداوم استفاده و باز وبسته شدن های مکردد تا حدودی باعث مستهلک و جابه جایی تنظمیات یراق آلات می شود و بازهم این پنجره ها نیاز به رگلاژ دارند.

البته این به معنی بی کیفیت بودن ساخت یا ماهیت ضعیف این نوع از پنجره های نبوده بلکه به نوعی یک سرویس دوره ای برای این نوع از کالای ساختمانی محسوب می شود. رگلاژ مجدد پنجره و یراق آلات قطعاً باعث بهبود عملکرد و کارایی پنجره مورد نظر از لحاظ هوابندی خواهد شد به شرط آنکه این موضوع توسط افراد مجرب انجام گیرد.

چه زمانی پنجره دوجداره UPVC به رگلاژ نیاز دارد ؟

طبق دستور العمل های استاندارد، پنجره های دوجداره UPVC در دو زمان هنگام نصب و پس از نصب نیاز به رگلاژ پیدا می‌کنند.

1- رگلاژ پنجره دوجداره UPVC هنگام نصب :

رگلاژ پنجره دوجداره هنگام نصب، همواره بخشی از فرایند نصب پنجره محسوب می شود. کارکرد مناسب پنجره پس از نصب بیش از هرچیری با رگلاژ خوب و مناسب تامین می شود. شاید بتوان گفت 30% از عمر یک پنجره دوجداره UPVC با کیفیت به نصب آن پنجره باز می گردد. همه حساسیت ها و ظرافت های بکار رفته در حین تولید پنجره حتی به حیث استفاده از یک پروفیل یا یراق آلات با کیفیت با نصب نامناسب دارای اثر بخشی لازم نیست. از این رو عملکرد درست پنجره و یراق آلات به میزان زیادی به روش و کیفیت نصب پنجره بستگی دارد.

در واقع مرحله و پروسه نصب یکی از مهمترین مراحل تکمیلی یک پنجره ایده آل و استاندارد است و اگر تمام کالاهای مورد استفاده در ساخت یک پنجره از نوع عالی باشد ولی فرآیند نصب به خوبی انجام نگیرد محصول نهایی کارایی لازم را نخواهد داشت.

بخش از اقدامات که به عنوان رگلاژ نصب محسوب می شود شامل موارد ذیل خواهد بود.

  • تنظیم فاصله‌ای بین پروفیل بازشو و ثابت به نحوه که هوابندی لازم انجام شود. رگلاژ بازشو در بخش باید سهولت در استفاده از باز و بسته شدن پنجره را نیز تامین نماید.
  • تنظیم موقعیت مناسب لنگه در چهارچوب خود به نحوی که لنگه کاملاً تراز باشد.
  • درزبندی منافذ بین پنجره و دیوار و استفاده از مواد پر کننده هچمن چسب سیلیکون و چسب ماستیک
  • تنظیم موقعیت مناسب یراق آلات و دستگیره پنجره به شکلی که دستگیره پس از قفل شدن پنجره به صورت کاملا عمودی باشد.

2- رگلاژ پنجره دوجداره UPVC پس از نصب :

چنانچه فرایند نصب پنجره دوجداره UPV مطابق با دستور العمل های فنی انجام شده باشد. الزام به رگلاژ نمودنِ پس از نصب را تا حد زیادی کاهش می‌دهد. که البته باز هم بعد از مدتی استفاده در بعضی از موارد برای رفع افتادگی پنجره دو جداره نیاز به رگلاژ وجود خواهد داشت تا همانند روزهای اول به خوبی عمل کرده و کاملا عایق شود. اما اگر پنجره در زمان نصب به درستی و توسط افراد مجرب و متخصص نصب نگردد و یا فرایندهای ارجرایی به درستی انجام نشده باشد، گاها دیده شده که بعد از یک ماه از نصب، احتیاج به رگلاژ (یا به اصطلاح عامیانه آچارکشی) پیدا می‌کند.

اگرچه یک پنجره دوجداره upvc بدون رگلاژ هم تا 60٪ صدا و 70٪ گرد و غبار و 50٪ حرارت را عایق بندی میکند اما به یاد داشته باشید که شما با صرف هزینه نسبتاً بالایی پنجره های دوجداره upvc  را انتخاب کرده اید تا از صدا و گرد و غبار بیشتر در امان باشید. حال اگر پنجره دوجداره upvc شما درست کار نکند عملا شما ضرر بسیار بزرگی کرده‌اید.

تنها راحل حل رفع نواقص در پنجره های دوجداره، انجام رگلاژ مجدد است. فرایند راگلاژ بسته به نوع یذاق آلات و ابعاد پنجره متفاوت از یکدیگر بوده و امری کاملا تخصصی محسوب میشود. در اینجا به رگلاژ چند نوع یراق پر مصرف اشاره مختصری خواهیم داشت.

رگلاژ پنجره دوجداره UPVC با یراق تک حالته

پنجره ها خارج از متریال پروفیل استفاده شده در ساخت پنجره، به لحاظ تنوع بازشو به پنجره های تک حالته، پنجره های دوحالته، پنجر و پنجره های کشویی تقسیم بندی می شوند که در این بین پنجره های تک حالته به دلیل اقتصادی بودن، از پرمصرف ترین پنجره های دوجداره ساختمانی بشمار می رود.

قبل از آنکه به تشریح مسائل پیرامون این موضوع بپردازیم لازم است اشاره کنیم که بطور کلی تمام پنجره های نصب شده در پروژه ها ساختمانی به دلایلی متعددی نیاز به رگلاژ مجدد برای سالیانی پس از نصب پنجره را دارند .

پنجره های تک حالته یا تک جهت بازشو نیز از این قضیه مستثنی نبوده و لازم است در صورت کارکرد نامناسب، مجددا رگلاژ شوند. میزان عایق بندی و کارای بخش بازشو یک پنجره یو پی وی سی در قسمت بازشو بیش از هر عاملی به نحوه رگلاژ آن بستگی دارد و عدم دقت در این بخش منجر به خروج پنجره از شرایط ایده آل در زمان کوتاه خواهد شد.

شرایط رگلاژ پنجره های تک حالته که در ساخت آنها از لولای زاماک اکونومی استفاده شده کمی سخت از سایر پنجره ها می باشد چرا که نوع لولای استفاده شده در این پنجره ها قابلیت رگلاژ را ندارد. هیچ گونه قید یا مکانیزمی در این نوع لولاها برای تنظیم موقعیت استفاده نشده و عملا تغییر موقعیت پنجره در این سیتم از لولاها در نظر گرفته نشده است. ذکر این نکته ضروری است که رگلاژ پنجره های تک حالته بیشتر به رگلاژ شیشه دوجداره مربوط می شود که میبایست توسط افراد متخصص انجام گیرد.

افتادگی لنگه بازشو پنجره دوجداره upvc در یراق آلات  تک حالته اکونومی توسط فیلرهای شیشه یا تاکوز شیشه انجام می شود. نحوه نصب و جداگذاری فیلر شیشه در قسمت بازشو به عنوان مهمترین و حساس ترین بخش رگلاژ یک پنجره محسوب میشود. در با توجه به اینکه پروفیل های پلیمری ساخت درب و پنجره در مقابل نیرو ها و فشار های وارده تا حد جزئی انعطاف پذیر هستند  این موضع سبب میشود پس از جاگذاری شیشه در بخش بازشو، چهارچوب از حالت اولیه خارج گردد.

فشار وارده از سمت شیشه دوجداره به نحوی است که باعث میشود دو گوشه قسمت پایین سمت لولا و گوشه بالای دستگیره به هم نزدیک شده و مانع از باز یا بسته شدن پنجره شود. چنانچه توسط تاکوز (فیلر) شیشه از نزدیک شدن دو نقطه فوق به یکدیگر جلوگیری و شرایطی محیا گردد که قاب بازشو به شکل اولیه خود باقی بماند عملاً از افتادگی بازشو نیز جلوگیری می گردد.

برای این کار باید در نقاط 1 و 2 فیلرگذاری کنیم تا فضای مابین شیشه و لنگه کاملا پر شود. این کار مانع از افتادگی لنگه پنجره میشود و کاملا لنگه پنجره را در حالت قائم و تراز نگه میدارد. باید دقت شود تاکوز شیشه به نحوی در پروفیل جاگذاری شود که وزن شیشه به هر دو لایه شیشه انتقال گردد.تا موجبات شکستگی شیشه فراهم نگردد.

رگلاژ اسپانیولت (قفل) پنجره دوجداره:

پیش از تشریح این موضوع ابتدا بهتر است با مفهموم اسپانیولت در سیستم درب و پنجره های دوجداره بیشتر آشنا شویم.

اسپانیولت در حقیقت به مکانیزم قفل درب و پنجره دوجداره گفته می شود. قطعه ای فلزی و تسمه ای شکل در امتداد ارتفاع لنگه بازشو که ابعاد آن متناسب با ارتفاع پنجره تعیین می شود. به روی اسپانیولت پیم هایی وجود دارد که این پیم ها با چرخش دستگیره به سمت بالا و پایین حرکت می کنند. با قرار گیری پیم ها پشت مکمل اسپانیولت عملاً پنجره قفل شده و امکان بارشدن لنگه وجود ندارد.

قطر این پیم ها نقش موثری در هوابندی پنجره ها دوجداره دارند. طراحی پیم ها به نحوی انجام شده که با چرخش 180 درجه ای میتوانید میزان هوابندی و عایق بندی پنجره را تنظیم کنید. برای عملکرد دقیق روی هر پیم یک نشانگر وجود دارد. توسط ابزار آلن نشانگر را به سمت نوار لاستیکی بچرخانید با این کار عایق بندی پنجره بیشتر می شود. ممکن است برای قفل شدن و چرخش اهرم دستگیره نیروی بیشتری به کار ببرید که این خود نشان از عایق بندی بیشتر پنجره است. برای هوابندی کمتر، نشانگر اسپانیولت را به سمت مخالف بچرخانید. با این کار دستگیره با نیروی کمتری قفل میشود .چرخش بیش از 180 درجه ای پیم تاثیری در رگلاژ پنجره دوجداره ندارد.

هزینه رگلاژ پنجره دوجداره با یراق تک حالته :

هزینه رگلاژ پنجره دوجداره با یراق تک حالته به عوامل مختلفی بستگی دارد. بسته به اینکه نواقص یه وجود آمده تا چه میزان باعث آسیب به پنجره دوجداره شده است، هزینه رگلاژ نیز کاملا متفاوت خواهد بود. ابعاد پنجره دوجداره نیز تاثیر بسزایی در قیمت رگلاژ پنجره دوجداره دارد. ابعاد بزرگتر و نامتعارف به زمان بیشتری برای رگلاژ نیاز دارد.

  1. هزینه رگلاژ پنجره دوجداره بدون یراق مصرفی ( رگلاژ شیشه دوجداره) = 600.000 الی 1.000.000 تومان
  2. هزینه تعویض قفل پنجره دوجداره (اسپانیولت) =  800.000 الی 1.200.000 تومان
  3. هزینه تعویض لولای پنجره دوجداره تک حالته = هر عدد لولا 300.000 تومان
  4. هزینه تعویض دستگیره پنجره دوجداره = 350.000 تومان.
  5. هزینه رگلاژ قفل پنجره دوجداره (رگلاژ اسپانبولت) = 300.000 تومان.
  6. هزینه شیم گذاری (فیلر شیشه دوجداره) + رگلاژ اسپانیولت = 800.000 تومان الی 1.100.000 تومان

رگلاژ پنجره دوجداره UPVC دوحالته

پنجره های دو حالته نوع دیگری از انواع پنجره های یو پی وی سی دوجداره می باشد. تنوع بازشو در این پنجره ها علت نامگذاری این نوع از یراق آلات می باشد به نحوی که مکانیزم یا یراق نصب شده در این پنجره ها قابلیت بازشو از دو جهت را دارد. با چرخش دستگیره به سمت بالا، مکانیزم ها تغییر وضعیت داده و امکان باز شدن پنجره به صورت کلنگی با زوایه 20 درجه را فراهم می کنند.

در یراق آلات دوحالته، تمام اجزای نصب شده به خصوص لولاها قابلیت تنظیم و رگلاژ را دارد از این رو روند رگلاژ در این نوع از پنجره ها بسیار ساده و آسان تر از پنجره های تک حالته خواهد بود. طراحی خاص لولاها در سیستم های دوحالته به نحوی انجام شده که موقعیت لنگه بازشو پنجره را در 6 جهت مختلف جابه جا نمائید. از این رو ضریب عایق در این پنجره ها به مراتب بهتر از پنجره های تک حالته می باشد.

اگرچه رگلاژ پنجره های دوحالته بسیار ساده تر از سایر پنجره ها می باشد اما لازم است قبل از هر نوع اقدامی این موضوع را با یک فرد متخصص مطرح نمائید چرا که ممکن است اقدامات غیر اصولی شما منجره به شکل گیری مشکلات جدید و فزاینده شود.

نحوه رگلاژ پنجره دوجداره UPVC دوحالته

مکانیزم ها رگلاژ کننده یراق دوحالته در چند جای مختلف از یراق دوحالته هستند. هر یک از مکانیزم ها عملکرد مشخصی را دارند. برای شروع رگلاژ از لولاهای پایین لنگه پنجره کار را انجام میدهیم.

 مرحله اول :

لولای پایین پنجره دوحالته شامل دو بخش لولای پایین قاب و لولای پایین لنگه است. لولای پایین لنگه به لولای مونتاژ شده رو پروفیل لنگه پنجره و لولای پایین قاب به لولای مونتاژ شده روی پروفیل قاب پنجره گفته میشود. در ابتدا می بایست کاور پلاستیکی لولا پایین لنگه را به آرامی از محل خود خارج کنید. از یک ابزار باریک استفاده کنید تا کاور یا درپوش را خارج کنید.

مرحله دوم :

به وسیله پیچ فوقانی تعبیه شده در لولای پایین لنگه، میتوانید موقیعت لنگه پنجره را در جهت عمودی بالا و یا پایین کنید. برای حرکت لنگه پنجره به سمت پایین پیچ شش ضلعی داخل لولا را توسط آچار آلن در جهت خلاف عقربه های ساعت بچرخانید. برای حرکت لنگه پنجره به سمت بالا، پیچ را توسط آچار آلن در جهت عقربه های ساعت بچرخانید. پیچ مورد بحث در داخل سوراخ بالایی لولا قرار داد.

مرحله سوم :

برای تنظیم و جابه جایی لنگه به سمت چپ یا راست، میتوانید از پیچ در نظر گرفته شده در لولای پایین قاب استفاده کنید. با جرخش پیچ در جهت عقربه های ساعت، لنگه پنجره را به سمت لولا، و با چرخش خلاف عقربه های ساعت حرکت لنگه به سمت دستگیره تغییر موقعیت می دهد. شکل و ابزار مورد نیاز برای تنظیم این پیچ می تواند متفاوت از مرحله قبلی باشد. معمولا برای این کار به آلن ستاره های کوچکی نیاز خواهید داشت.

توسط این پیچ میتوانید بین 3 الی 5 میلیمتر (بسته به برند یراق) لنگه به سمت طرفین جابه جا نمائید. این پیچ صرفاً نیمه تحتانی پنجره را تنظیم می نماید و برای تنظیم قسمت فوقانی میبایست از طریق مرحله بعدی اقدام نمائید.

مرحله چهارم :

لولاهای فوقانی یراق آلات دوحالته نیز به دو قسم لولای بالای قاب و لولای با لنگه تقسیم بندی می شود. در این بین فقط در لولای بالای لنگه قید تنظیمی وجود دارد. توسط قید (پیچ شش ضلعی) در نظر گرفته شده میتوانید بخش بالایی لنگه پنجره را نیز به طرفین (چپ یا راست) هدایت کنید.

توسط آچار آلن، پیچ نمایش داده شده را در جهت عقربه های ساعت بجرخانید. با این کار لنگه پنجره به سمت لولاها تغییر موقعیت میدهد. با چرخش پیچ خلاف عقربه های ساعت، موقعیت لنگه پنجره به سمت دستگیره تغییر موقعیت میدهد. تنظیم دقیق این پیچ، تاثیر مهمی در رگلاژ پنجره دوجداره دارد.

مکانیزم های در نظر گرفته شده برای رگلاژ پنجره دوجداره UPVC با یراق دوحالته محدود دو جهت ذکر شده نبوده و میتوانید میزان هوابندی یا فشار اعمالی به نوارهای درزبندی را نیز تنظیم نمائید. میزان هوابندی پنجره های دوجداره UPVC با نیروی اعمال شده از طرف یراق آلات به روی نوارهای لاستیکی ارتباط مستقیمی دارد. هرچه نوارهای درزبندی تحت فشار بیشتری باشند، نفوذ آلودگی از منافذ بین پروفیل لنگه و قاب سخت تر و چه بسا غیر ممکن میشود.

مرحله پنجم :

قیدهای در نظر گرفته شده جهت تنظیم میزان هوابندی پنجره ها به روی لولای پایین لنگه و بازویی بالای لنگه تعبیه شده است با چرخش پیچ کوچک در نظر گرفته شده به روی لولای پایین لنگه پنجره در جهت خلاف عقربه های ساعت، میزان هوابندی پنجره ها بیشتر خواهد شد. این پیچ برای بخش تحتانی لنگه پنجره است و لام است بخش فوقانی نیز برای این کار به خوبی تنظیم شود.

مرحله ششم :

به روی بازویی لولای دوحالته پیچ بیضی شکلی قرار دارد. در نظر داشته باشید برای تغییر وضعیت لنگه پنجره توسط این پیچ لازم است تنها نیم دور پیچ را توسط آچار آلن به گردش درآورید. برای هوابندی بیشتر نشانگر روی پیچ را سمت نوارهای درزبندی قرار دهید. با این کار بخش فوقانی لنگه پنجره نیز تغییر وضعیت داده و پنجره هوابندی بیشتری را خواهد داشت.

رگلاژ این بخش از پنجره ها میتوانید از طریق پیم های اسپانیولت ها نیز انجام دهید. در یراق آلات پنجره های دوحالته نیز، پیم های تنظیم شوند به تعداد بیشتری وجود دارد.

هزینه رگلاژ پنجره دوجداره UPVC دوحالته

در یراق آلات دوحالته با توجه به مقاومت خوب اجزای یراق، بسیاری از قطعات از عمر مفید و کارایی بسیار بالای برخوردار هستند و کمتر به سرویس یا رگلاژ خاصی نیاز پیدا می کنند. به طور کلی هزینه های تعمیرات پنجره یا هزینه رگلاژ پنجره به عوامل مختلفی بستگی دارد.

در هزینه رگلاژ یک پنجره دوحالته ممکن است کلیه خدمات اجرایی صرفا منتهی به رگلاژ و بدون استفاده از یراق آلات باشد در این صورت هزینه بر اساس موقعیت جغرافیایی و زمان انجام کار محاسبه گردد.

اما در صورتی که خدمات به همراه رگلاژ و تعویض قطعات یا یراق آلات معیوب باشد هزینه ها فراتر رفته و ممکن است روند انجام کار با چندین مراجعه کارشناس فنی انجام گیرد.

اما مطابق پروژه های انجام گرفته توسط این مجموعه در بسیاری از مراجعات صورت گرفته هزینه رگلاژ پنجره دوحالته صرفاً بر اساس اقدمات اصلاحی و بدون نیاز به قطعات یدکی انجام گرفته است. در هزینه های خدماتی با توجه به صرف زمان کمتر هزینه های تمام شده نیز متعادل تر خواهد بود.

رگلاژ پنجره دو جداره کشویی

در پنجره کشویی حرکت لنگه برخلاف پنجره های لولایی چرخشی نبوده و در یک مسیر تقسیم بر طرفین انجام می شود. پروفیل قاب پنجره دوجداره کشویی دارای ریل هایی است که لنگه پنجره از طریق غلطک ها به صورت افقی باز و بسته می شود.

اگرچه لنگر خمشی در این نوع پنجره ها وجود ندارد اما ممکن است به دلیل استهلاک چرخ های کشویی و یا استهلاک اسپانبولت کشویی، نیاز به رگلاژ پنجره کشویی خانه یا محل کار خود داشته باشیم.

رگلاژ پنجره های دوجداره کشویی مطابق تجربیات این مجموعه بیشتر شامل حال چرخ های کشویی می شود که در اثر کارکرد و تداوم باز و بسته شدن نیاز به تعویض را دارند.

سایر تعمیرات پنجره های کشویی می تواند شامل تعویض اسپانیولت کشویی، تعویض ریل آلومینیومی پنجره و تعویض دستگیره پنجره نیز باشد.

بسیاری از پنجره های کشویی ساخته شده از ابعاد بسیار بزرگتری برخوردار هستند گاهی لازم است انجام خدمات مربوط به تعمیر و رگلاژ توسط افراد بیشتری نفر انجام گیرد که در این صورت هزینه انجام خدمات بیشتر خواهد بود.

همانطور که مشاهده می نمائید، در هر چرخ یک پیچ تنظیم وجود دارد که با چرخرش آن میتوانید موقعیت پنجره را بالا و پایین کنید.  برای این کار از آچار آلن استفاده کنید. در صوزتی که چرخ مستهلک شده باشد، باید آن را به نمونه مشابه و جدید تعویض کنید.

نتیجه گیری:

پنجره شما یک دستگاه است برای جلوگیری از ورود صدا گرد و غبار و هر آن‌چیز که خارج از خانه شماست. عابق بندی صوتی و حرارتی همواره مهمترین مزیت یک پنجره دوجداره محسوب میشود. در این حالت هر چقدر پنجره شما بتواند در برابر این عوامل ناخواسته مقاومت کنند عملا کار خود را بهتر انجام داده است و شما از پولی برای آن خرج کرده‌اید سود بیشتری برده‌اید.

میزان عایق بندی پنجره ها با گذشت زمان و کارکرد آن اتباط مستقیمی دارد و رفته رفته ممکن است ار کارایی پنجره ها کاسته شود. اما جای نگرانی وجود ندارد و یا سزویس های دوره ای میتوانید کارایی این نسل از پنجره ها را بهبود بخشید. رگلاژ یراق آلات نصب شده در پنجره های در این میان مهمترین بخش از سرویس های دوره ای محسوب میشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید