قیمت پنجره وین تک 1402

در این مقاله از یو پی وی سی کالا سعی داریم عوامل موثر بر قیمت پنجره وین تک را به طور کامل مورد ارزیابی قرار دهیم. همچنین در ادامه مقاله چند نمونه قیمت پنجره دوجداره لولایی و کشویی وین تک در سال 1402 را مورد تحلیل و ارزیابی قرار خواهیم داد.

اهمیت به موضوع قیمت در و پنجره وین تک از آنجایی آغاز میشود که بسیاری از خریداران در و پنجره دوجداره از نوسانات قیمتی که در بازار وجود دارند گله مند بوده و در انتخاب یک محصول با کیفیت تردید بسیاری دارند.

به درستی چرا قیمت پنجره وین تک در بین تولیدکنندگان این محصول چنین اختلاف چشمگیری دارد؟ محاسبه قیمت پنجره دوجداره وین تک بر چه اساسی تعیین می شود؟ کدام یک از متریال هر مصرفی باعث اختلاف قیمت پنجره دوجداره وین تک می شود؟

تا پایان این مقاله همراه باشید تا منبع کاملی از اطلاعات مورد نیاز در خصوص خرید و قیمت پنجره دوجداره وین تک را در اختیار شما قرار دهیم.

عوامل موثر بر قیمت پنجره وین تک

عوامل مختلفی بر قیمت پنجره وین تک تاثیر گذار خواهد بود در صورت آشنایی با این عوامل مسیر انتخاب و خرید پنجره برای شما بسیار آسان خواهد بود. اهم عوامل تاثیر گذار بر قیمت پنجره دوجداره شامل این موارد میباشد:

 1. طرح و شکل پنجره دوجداره.
 2. ابعاد پنجره و تعداد کلی.
 3. رنگ پروفیل مصرفی (سفید یا لمینیت بودن).
 4. سری پروفیل
 5. سیستم بازشو انتخاب شده (لولایی یا کشویی بودن).
 6. مشخصات پروفیل تقویت گالوانیزه (ابعاد و ضخامت).
 7. نوع شیشه مصرفی.
 8. نوع یراق آلات (تک حالته، دوحالته، کشویی و ….).
 9. شرایط پروژه (ساختمان نوساز یا بازسازی).
 • طرح و شکل پنجره دوجداره :

انواع مختلفی از پنجره وین تک در طرح و اشکال دلخواه را می توانید برای پروژه خود انتخاب کنید حتی پنجره های منحنی یا هلالی شکل. اما به یاد داشته باشید هرچه تعداد قید (تیرک) افقی یا عمودی و یا بازشو پنجره بیشتر باشد و یا به پنجره پیچیده تر باشد، قیمت پنجره هم بالطبع افزایش خواهد یافت.

 • ابعاد پنجره :

ابعاد پنجره دوجداره مولفه تاثیر گذار بعدی در قیمت پنجره است. قیمت پنجره دوجداره تابعی از میزان اقلام مصرفی در آن است. که هرچه ابعاد بزرگتر باشد اقلام و متریال های مصرفی نیز بیشتر خواهد شد.

 • رنگ پروفیل پنجره :

علاوه بر رنگ سفید که رنگ پایه محصولات UPVC شناخته می شود، میتوانید پنجره هایی رنگی در قالب پنجره های لمینیت نیز داشته باشید. پنجره های لمینیت نسبت به پنجره های سفید حدود 30 درصد گرانتر هستند.

 • یراق آلات :

هر نوع مکانیزمی که سبب باز، بسته و یا قفل شدن قسمت متحرک پنجره شود، در بخش یراق آلات معرفی می شوند. قیمت یراق پنجره دوجداره، دومین آیتم تاثیر گذار در قیمت پنجره وین تک است. براق تک حالته، یراق دوحالته، یراق کشویی، یراق فلولکس واگنی به ترتیب کمترین تا بیشترین قیمت را در پنجره های دوجداره دارند.

 • ابعاد و پهنای پروفیل :

مقاطع مختلقی از پروفیل های UPVC با ابعاد و مشخصات متفاوتی از هم توسط شرکت وین تک تولید میشود. سری 640 وین تک، سری 700 وین تک و سری 260 وین تک به ترتیب کمترین تا بیشترین قیمت را دارند. برا اطلاع بیشتر مقاله پروفیل های وین تک را مطالعه بفرمائید.

 • ابعاد و ضخامت پروفیل تقویت :

استحکام بخشی به پروفیل های پنجره دوجداره،از طریق پروفیل تقویت گالوانیزه انجام می شود. عدم مشاهده و کنترل پروفیل های تقویت پس از ساخت پنجره باعث شده بسیاری از تولید کنندگان پنجره جهت منافع بیشتر مالی و کاهش هزینه های تولید، از استفاده از پروفیل های تقویت کوتاهی ورزند. این مهمترین عامل در اختلاف قیمت پنجره است.

 • شیشه های پنجره :

عامل بعدی بر قیمت پنجره وین تک، مشخصات شیشه مصرفی در پنجره است. انواع مختلفی از شیشه های ساختمانی قابلیت استفاده در پنجره وین تک را دارند. این تنوع محصول هم شامل تعداد جداره های شیشه و هم شامل رنگ بندی و ساختار شیشه می باشد. ارازن ترین شیشه پنجره وین تک، شیشه دوجداره ساده فلوت است.

نحوه محاسبه قیمت پنجره وین تک :

هنگام خرید پنجره دوجداره وین تک، مهمترین موضوعی که ذهن مشتریان را درگیر می کند، قیمت تمام شده و کیفیت آن است. شاید پیش از اقدام برای خرید و نصب پنجره دوجداره، این سوال برایتان تداعی شده که قیمت پنجره وین تک بر اساس چه فاکتور و مواردی تعیین می شود.

درست است که عوامل مختلفی بر قیمت درب و پنجره وین تک موثر است. اما به طور کلی قیمت پنجره وین تک بر اساس اصولی ثابت و مشخص محاسبه می شود.

زمانی که مشتریان از روند و شیوه دقیق قیمت گذاری آگاهی کامل داشته باشند، حس اعتماد بیشتری نسبت به خرید خود پیدا خواهند کرد و همین امر رفته رفته باعث جلب رضایت مشتریان خواهد شد.

اساس و معیار محاسبه قیمت پنجره وین تک :

قیمت پنجره وین تک به طور میانگین به سادگی قابل محاسبه است و نیاز به اطلاعات فنی خاصی ندارد اما برای رسیدن به قیمت واقعی پنجره وین تک لازم است اطلاع دقیقی از متریال مصرفی داشته باشیم. چه بسا ممکن است قیمت پایین تر یک پنجره دوجداره به دلیل حذف برخی متریال مصرفی باشد که برای مصرف کننده نهایی حساسیت آنها قابل درک نباشد.

اما اولین گام در خصوص قیمت پنجره وین تک داشتن ابعاد و طرح و شکل پنجره است. مهمترین عامل تاثیر گذار در قیمت پنجره وین تک، میزان و نوع پروفیل UPVC مصرفی در آن است. قیمت پایه پنجره دوجداره بر اساس متر طول پروفیل UPVC مصرفی محاسبه می شود. اما در خصوص سایر متریال ها نظیر شیشه و یراق، واحد محاسبه کاملا متفاوت است.

واحد محاسبه اقلام مصرفی در قیمت پنجره وین تک :

 • پروفیل های یو پی وی سی پنجره :

تمامی پروفیل های UPVC استفاده شده در تولید یک درب یا پنجره به صورت متر طول در پیش فاکتور ها درج میگردد. در مواد استثنا ممکن است صرفا برای پروفیل پنل درب از واحد متر مربع استفاده شود.

 • یراق آلات پنجره :

اسپانیولت پنجره، دستگیره پنجره، لولای پنجره، کانکتورها، زبانه مقابل و …. به صورت یکجا و بر حسب ست در فاکتور های فروش درج می شوند. ابعاد بازشو نیز در قیمت یراق پنجره دوجداره بی تاثیر نبوده و متناسب با ابعاد طولی قیمت گذاری می شوند.

 • شیشه ها:

هر نوع شیشه مورد استفاده در پنجره های UPVC بر اساس متر مربع بیان میشود. در محاسبات فروش، شیشه های کمتر از یک متر مربع و کوچک را نیز به دلیل پرت، نیز یک متر مربع محاسبه می کنند.

نحوه محاسبه قیمت پنجره دوجداره وین تک

تاثیر پروفیل بر قیمت پنجره دوجداره :

این طبیعی است که در انتخاب متریال برای هر پنجره ای، هرچه از مصالح با کیفیت تری استفاده شود، تاثیر مستقیمی بر روی قیمت نهایی آن میگذارد و مسلم است که در هر خریدی انتخاب برند های معتبر و معروف هزینه بیشتری را می طلبد.

ولی در نظر داشته باشید که مازاد هزینه ای که برای پروفیل درجه 1 و مرغوب می پردازیم، به هیچ وجه هزینه بی تاثیری نیست و در دراز مدت به ایمنی و طول عمر پنجره خود می افزائیم. به زبان ساده با انتخاب یک پروفیل مرغوب نظیر پروفیل وین تک، کارایی و راندمان پنجره دوجداره را دوچندان کرده و و داوم آن را بر سالیان طولانی تضمین می کند.

پیامد های احتمالی استفاده از پروفیل بی کیفیت :

 • تغییر رنگ پروفیل در اثر تابش نور خورشید :

ممکن است به دلیل عدم استفاده مناسب از مواد افزودنی در پروفیل های درجه 2 و 3 پنجره، شاهد تغییر رنگ پروفیل ها به خصوص پروفیل های سفید باشیم. در اثر عدم استفاده از مواد مقاوم به تغییر رنگ، با گذشت زمان و تابش اشعه UV حاصل از تابش نور خورشید قطعا باعث تغییر رنگ سطح بیرونی پروفیل های UPVC خواهیم شد.

 • تغییر فرم و پیچیدگی مقاطع :

عدم تناسب فرمولاسیون پروفیل UPVC با شرایط آب هوایی محل مورد استفاده، به نغییر شکل و پیچیدگی پروفیل منجر خواهد شد.

 • بروز شکستگی یا ترک در پروفیل :

در تولید پروفیل های UPVC درجه 1 از مواد و ترکیبات مقاوم به ضربه استفاده میشود. در پروفیل های ارزان قیمت، به دلیل عدم استفاده از این مواد شکنندگی مقاطع رابج است.

 • عدم کارایی مناسب در عایق بندی :

عدم رعایت و کنترل ابعاد هندسی پروفیل و تغییر شکل های به وجود آمده پس از نصب، ویژگی مهم پنجره های دوجداره که عایق بندی و هوابندی میباشد را تحت تاثیر قرار داده و از کارایی آنها به مرور و با گذشت زمان کاسته خواهد شد.

پروفیل وین تک
معرفی مشخصات فنی پروفیل وین تک

تاثیر یراق آلات در قیمت پنجره دوجداره:

در تعریف یراف پنجره دوجداره باید بگوئیم هر نوع قطعه فلزی یا پلاستیکی که سبب شود بخشی از پنجره (بازشو) باز یا بسته شود را یراق آلات پنجره دوجداره در نظر میگیرم. یراق آلات معمولاً میتوانند بین 10 الی 25 درصد از قیمت یک پنجره را شامل شود. بسته به تعداد و نوع یراق مصرفی این عدد میتواند متغیر باشد. مثلا در یراق آلات فولکس واگنی این رغم میتواند هم تراز با قیمت پنجره باشد.

پیامد های احتمالی استفاده از یراق آلات بی کیفیت :

 • عدم هوابندی مناسب پنجره :

یکی از مهمترین ویژگی پنجره های دوجداره برای خریداران، هوابندی و عایق بندی مناسب آن است که در صورت عدم کارایی در این بخش، عملکرد کلی آن از بین می رود. استفاده از یراق آلات بی کیفیت و ضعیف به دلیل استحکام نامناسب موجب کاهش عایق بندی پنجره دوجداره خواهد شد.

 • عدم رگلاژ :

در یراق آلات ارزان و بی کیفیت به دلیل سادگی در طراحی، قیدهای تنظیم و رگلاژ وجود ندارند. جابه جایی جزئی هر یک بخش های پنجره دوجداره با رگلاژ جزئی به سادگی بر طرف می شود که در صورت استفاده از یراق پنجره ارزان و بی کیفیت، از آن محروم خواهیم شد.

 • مشکلات پی در پی :

یک یراق پنجره دوجداره بی کیفیت، به دلیل عدم استحکام نامناسب، حتی کارکرد ساده و عادی یک پنجره را با اختلال مواجه میکند. چه بسا ممکن است پنجره برای همیشه باز یا بالعکس برای همیشه قفل بماند.

 • بروز صدمات و خطرات :

شکسته شدن یراق یک پنجره دوجداره و سقوط لنگه آن به روی هر فردی میتواند صدمات جدی و یا حتی مرگ را به همراه داشته باشد. وزن سنگین شیشه دوجداره در کنار سایر اقلام نیاز به یک یراق مستحکم و قابل اطمینان دارد.

دستگیره پنجره دوجداره وین تک

تاثیر شیشه در قیمت پنجره دوجداره:

به جداره های نور گذر پنجره که ارتباط ما با بخش بیرونی پنجره را فراهم میکند شیشه پنجره می گوئیم. شیشه ها در پنجره های دوجداره بیشترین سطح از مساحت پنجره ها را تشکیل می دهند پس تاثیر بسزایی در میزان عایق بندی یک پنجره دوجداره یا سه جداره دارند.

انواع مختلفی از شیشه های ساختمانی را در رنگ و ضخامت مختلف میتوانید در پنجره های UPVC  استفاده نمائید. اما هر کدام از شیشه ها قیمت های مختلفی دارند. موارد ذیل  میتواند شاخص های قیمت گذاری شیشه پنجره های UPVC  باشد.

 1. ضخامت لایه های تشکیل دهنده شیشه پنجره (دوجداره یا سه جداره بودن).
 2. ضخامت نهایی شیشه دوجداره یا سه جداره. (18-20-24 میلمیتری)
 3. نوع مواد چسبنده و مصرفی مورد استفاده در فرآیند تولید.
 4. رنگ بندی شیشه، مثلا استفاده از شیشه های رفلکس رنگی.
 5. طرح و ابعاد شیشه، ایجاد اشکال خاص و یا شیشه های منحنی و خم.
 6. ساختار شیشه و مشخصات فنی، به طور مثال شیشه های سکوریت یا لمنیت بسیار گران تر از شیشه های ساده هستند.
 7. تولید صنعتی و استفاده از گاز آرگون در شیشه دوجداره.

پیامد های احتمالی استفاده از شیشه پنجره بی کیفیت :

 • عایق حرارتی ضعیف :

یک شیشه دوجداره یا حتی سه جداره غیر استاندارد، نمی تواند عملکرد مناسبی در عایق حرارتی پنجره داشته باشد. در فصل زمستان کاملا برودت هوای سرد در اطراف پنجره را حس خواهید کرد. حتی ممکن است شیشه از داخل نیز کاملا سرد و هم دما با محیط بیرونی باشد.

 • احتمال تعیرق و بخار زدگی شیشه :

در شیشه های دوجداره ارزان قیمت، عدم استفاده از مواد جاذب رطوبت و عدم درزبندی مناسب اطراف شیشه، در فصل زمستان موجب بخار زدگی شیشه دوجداره خواهد شد. بخش داخلی شیشه دوجداره تعریق کرده و منظره نامطوبی را بر پنجره شما ایجاد میکند.

 • وجود ذرات و کثیفی در شیشه :

عدم استفاده از ماشین آلات اتوماتیک شستشو باعث می شود که شیشه های ارزان قیمت و بی کیفیت از بخش داخل شیشه کثیف و یا دارای ذرات آلودگی باشد.

تاثیر گالوانیزه در قیمت پنجره دوجداره

مهمترین بخش و متریالی که یک تولید کننده پنجره دوجداره میتواند با دستکاری در آن باعث کاهش قیمت پنجره دوجداره شود، استفاده یا عدم استفاده از گالوانیزه پنجره دوجداره است. گالوانیزه پنجره دوجداره بعد از مرحله برش و قبل از مرحله جوش داخل پروفیل پنجره قرار گرفته و باعث تقویت و افزایش استحکام پنجره میشود اما مشخصات فنی و ابعادی آن بعد از تولید پنجره قابل مشاهده نیست.

از این رو یک تولید کننده می تواند از مقاطع سبک و نازکی از گالوانیزه برای کاهش قیمت پنجره دوجداره استفاده کند. چه بسا ممکن است از استفاده از آن به طور کامل کوتاهی ورزد و یک پنجره دوجداره بدون گالوانیزه به شما بفروشد و شما نیز متوجه این موضوع نشوید. پس بهتر است با مقوله گالوانیزه پنجره بیشتر آشنا شویم.

گالوانیزه پنجره دوجداره

گالوانیزه پنجره دوجداره UPVC به پروفیل های آهنی ساخته شده از ورق گالوانیزه گفته می شود. لازم است بدانیم پروفیل های UPVC پنجره های دوجداره به تنهایی نمی توانند در ساخت پنجره استفاده شوند و باید برای استحکام بخشی به پروفیل های پنجره از پروفیل های آهنی در و پنجره نیز استفاده نمائیم

گالوانیزه پنجره دوجداره نقشی همانند میلگرد در بتن را ایفا می کند و اجازه دفرمگی یا پیچیدگی پروفیل پس از نصب پنجره را می گیرد. گالوانیزه پنجره دوجدار همانند میلگرد ها میتواند دارای ابعاد و مشخصات فنی کاملا متفاتی از هم داشته باشد.

گالوانیزه های پنجره میتوانند از ضخامت 1.25mm  تا ضخامت 1.5mm باشد اما متاسفانه برخی از تولیدکنندگان پنجره دوجداره جهت کسب منافع مالی بیشتر و کاهش قیمت پنجره از ضخامت های کمتری استفاده می کنند. پس صخامت ورق گالوانیزه اولین دلیل تاثیر گذار در قیمت پنجره دوجداره وین تک است.

مراقب باشید چرا که یک پنجره دوجداره با گالوانیزه غیر استاندارد حتی در صورت استفاده از پروفیل وین تک، از کارایی لازم برخوردار نیست. در مدت کوتاهی پروفیل های پنجره های دوجداره دفرمه و پیچیده خواهند شد.

گالوانیزه پنجره وین تک

وین تک مقاطع مختلفی از پروفیل های upvc را تولید می کند که هرکدام دارای گالوانیزه های متفاوتی هستند. گالوانیزه پنجره وین تک از ضخامت 1/25 میلمیتر شروع شده و تا ضخامت 2 میلیمتر میتواند متغیر باشد. اما جدا از ضخامت باید ابعاد گالوانیزه پنجره نیز با ابعاد استاندارد مطابقت داشته باشد. برای اطلاع از ابعاد و مشخصات فنی گالوانیزه های پنجره های دوجداره وین تک میتوانید به بخش کاتالوگ های فنی مراجعه نمائید.

تشخیص وجود گالوانیزه در پنجره وین تک

تشخیص وجود گالوانیزه در پنجره وین تک کار چندان ساده ای نیست چرا که حتی در صورت اطمینان از وجود گالوانیزه، تشخیص ضخامت و ابعاد آن نیز غیر ممکن است. استفاده از آهن ربا و یا سوراخ کردن بخشی از پروفیل پنجره نمیتواند راهگشای شما در این موضوع باشد. ممکن است از گالوانیزه ضعیفی در پنجره شما استفاده شده باشد.

ضخامت وررق و ابعاد پروفیل های گالوانیزه دو مبحث اصلی در گالوانیزه پنجره دوجداره وین تک است. این شاخصه ها باید به صورت دقیق و واضح در قراردهای فروش پنجره درج گردد.

قیمت پنجره وین تک 1402- آذر ماه

خب حال که با شاخصه ها و عوامل تاثیر گذار در قیمت پنجره وین تک آشنا شدیم بهتر است با چند نمونه از قیمت پنجره ها نیز آشنا شویم . قیمت پنجره وین تک در آذر ماه 1402 کاملا منطبق با تورم و شرایط استاندارد یک پنجره تنظیم شده است.

قیمت پنجره دوجداره وین تک سفید (نمونه 1)

جهت تحلیل قیمت پنجره دوجداره وین تک به بررسی یک نمونه با مشخصات ذیل خواهیم پرداخت.

پنجره دوجداره وین تک با ابعاد عرض 250 سانتیمتر و ارتفاع 180 سانتیمتر که پنجره فوق دارای یک کتیبه با ارتفاع 50 سانتی متر میباشد. در ساخت این پنجره از پروفیل سری W640 وین تک (سری 60) سفید لاستیک دار استفاده شده است. این پنجره دارای دو بازشو با یراق دوحالته میباشد. نوع شیشه های مصرفی نیز با ضخامت 20 میلیمتر و از دولایه 4 و 6 میلیمتری استفاده شده است.

هزینه نصب در محاسبات قیمت پنجره انجام شده است اما در صورت نصب پنجره دوجداره در پروژه های بازسازی میبایست 12 الی 17 درصد به مجموع هزینه های تولید اضافه گردد. هزینه حمل پنجره دوجداره به محل پروژه نیز با توجه به مسافت و تعداد کلی پنجره های متغیر و توافقی میباشد.

شرح کالا و اقلام مصرفیمقدار واحد قیمت واحد (ریال)قیمت واحد (ریال)
پروفیل قاب پنجره وین تک
8.62متر2,200,00018,964,000 ریال
پروفیل میانی پنجره وین تک5.79متر2,460,00014,243,000 ریال
پروفیل لنگه پنجره وین تک
7.67متر2,520,00019,328,400 ریال
پروفیل زهوار شیشه پنجره وین تک18.57متر350,0006,499,500 ریال
شیشه دوجداره 4+10+6ساده 3.42مترمربع6,800,00024,460,000 ریال
ست یراق دو حالته ساخت ترکیه2ست9,000,00018,000,000 ریال
کانکتور اتصال وسط10عدد200,0002,000,000 ریال
مجموع هزینه های تولید پنجره102,495,300 ریال
هزینه نصب (10 درصد کل)110,249,530 ریال
قیمت نهایی فروش پنجره دوجداره112,744,830 ریال

قیمت پنجره دوجداره وین تک سفید (نمونه 2)

پنجره دوجداره وین تک با ابعاد عرض 130 سانتیمتر و ارتفاع 160 سانتیمتر که پنجره فوق دارای یک کتیبه با ارتفاع 40 سانتی متر میباشد. در ساخت این پنجره از پروفیل سری W640 وین تک (سری 60) سفید لاستیک دار استفاده شده است. این پنجره دارای یک بازشو با یراق تک حالته میباشد. نوع شیشه های مصرفی نیز با ضخامت 20 میلیمتر و از دولایه 4 و 6 میلیمتری استفاده شده است.

هزینه نصب در محاسبات قیمت پنجره انجام شده که بر اساس یک پروژه ساختمانی نوساز تنظیم شده است.

شرح کالا و اقلام مصرفیمقدار واحد قیمت واحد (ریال)قیمت واحد (ریال)
پروفیل قاب پنجره وین تک
5.82متر2,200,00012,804,000 ریال
پروفیل میانی پنجره وین تک2.36متر2,460,0005,805,600 ریال
پروفیل لنگه پنجره وین تک
3.53متر2,520,0008,895,600 ریال
پروفیل زهوار شیشه پنجره وین تک9.6متر350,0003,360,500 ریال
شیشه دوجداره 4+10+6ساده 1.53مترمربع6,800,00010,404,000 ریال
ست یراق تک حالته ساخت ترکیه1ست5,500,0005,500,000 ریال
کانکتور اتصال وسط4عدد200,000800,000 ریال
مجموع هزینه های تولید پنجره47,569,200 ریال
هزینه نصب (10 درصد کل)14,756,920 ریال
قیمت نهایی فروش پنجره دوجداره52,326,120 ریال

قیمت پنجره دوجداره وین تک بازسازی سفید (نمونه 3)

پنجره بازسازی سری 700 وین تک، نوع دیگری از پنجره های دوجداره وین تک می باشد که در ساخت این نمون از پروفیل قاب بازسازی (قاب لبه پروازی) استفاده شده است. پروفیل لنگه پنجره و نیز پروفیل میانی پنجره نیز در این طرح از سری 700 وین تک استفاده شده است.

پنجره دوجداره وین تک سری 700 با ابعاد عرض 1400 میلمیتر و ارتفاع 1600 میلیمتر میباشد. در ساخت قاب این پنجره از پروفیل قاب بازسازی سری W700 وین تک (سری 70) سفید لاستیک دار استفاده شده است. این پنجره دارای یک بازشو با یراق دو حالته میباشد. نوع شیشه های مصرفی نیز با ضخامت 20 میلیمتر و از دولایه 4 و 6 میلیمتری استفاده شده است.

هزینه نصب در محاسبات قیمت پنجره انجام شده است که بر اساس یک پروژه ساختمانی نوساز تنظیم شده است.

شرح کالا و اقلام مصرفیمقدار واحد قیمت واحد (ریال)قیمت واحد (ریال)
پروفیل قاب بازسازی وین تک6.36متر2,400,00015,264,000 ریال
پروفیل میانی پنجره وین تک1.53متر2,650,0004,054,000 ریال
پروفیل لنگه پنجره وین تک
4.44متر2,700,00011,988,000 ریال
پروفیل زهوار شیشه پنجره وین تک8.3متر350,0002,905,000 ریال
شیشه دوجداره 4+10+6ساده 1.72مترمربع6,800,00011,696,000 ریال
ست یراق دو حالته ساخت ترکیه1ست9,000,0009,000,000 ریال
کانکتور اتصال وسط2عدد200,000400,000 ریال
مجموع هزینه های تولید پنجره55,307,500 ریال
هزینه نصب (10 درصد کل)15,530,750 ریال
قیمت نهایی فروش پنجره دوجداره60,838,250 ریال

بررسی اقلام مصرفی در قیمت پنجره دوجداره وین تک

فرآیند محاسبه قیمت پنجره وین تک از مولفه های تاثیر گذاری همچون ابعاد، طرح و نوع یراق آلات اثر پذیری بیشتری دارد. مسائل مختلفی دیگری از جمله سری پروفیل، نوع شیشه دوجداره، شرایط نصب نیز در بررسی قیمت پنجره وین تک نیز تاثیر گذار است. حال که با لیست اقلام مصرفی در ساخت چند نمونه بالایی آشنا شدیم بهتر است با مشخصات لیست اقلام مصرفی نیز آشنا شویم.

 • پروفیل قاب پنجره وین تک

چهارچوب و یا قاب پنجره وین تک در سیستم پروفیل سری 640 وین تک توسط این پروفیل ساخته می شود. به عبارتی دیگر پروفیل فریم نقش چهار چوبی را دارد که سایر اجزای تشکیل دهنده درب و پنجره شامل پروفیل های بازشو، پروفیل های میانی و شیشه های دوجداره به روی آن مونتاژ یا نصب می شوند.

پروفیل قاب سری 640 پنجره وین تک به عنوان پرمصرف ترین پروفیل سری 60 شناخته می شود چرا که هر درب یا پنجره با هر طرح مشخصاتی دارای یک قاب چهارگوش میباشد که غالبا توسط پروفیل قاب یا همان پروفیل فریم ساخته می شود.

محاسبه قیمت پروفیل قاب سری 640 بر اساس محیط یک درب یا پنجره و با واحد متر طول در فاکتور های فروش درج می گردد. به عبارتی دیگر برای محاسبه میزان پروفیل قاب مصرفی باید محیط پنجره مورد نظر را محاسبه نمائید. ابعاد عرض و ارتفاع پنجره را یکدیگر جمع نمائید تا میزان پروفیل مصرفی در بخش قاب بدست آید. برای اطلاع بیشتر از مشخصات ابعادی پروفیل می توانید به کاتالوگ های فنی مراجعه نمائید.

قاب وین تک

 • پروفیل لنگه پنجره وین تک

بخش بازشو و یا متحرک پنجره در سیستم سری 640 وین تک توسط این پروفیل ساخته می شود. به عبارتی دیگر چنانچه لازم باشد در یک پنجره وین تک با سیستم پروفیل سری 640، قسمتی از آن دارای بخش بازشو باشد لازم است از پروفیل لنگه پنجره استفاده کنیم.

به دلیل لنگر یا نیروی خمشی وارد شده به پروفیل لنگه پنجره در زمان باز و بسته شدن، طراحی این پروفیل در بین سایر پروفیل های upvc وین تک از حساسیت دوچندان برخوردار است و باید توانایی لازم را در برابر نیروهای خمشی و پیچشی را داشته باشد.

قابلیت نصب انواع یراق آلات تک حالته، یراق دوحالته و یراق فولکس واگنی، قابلیت بکارگیری انواع شیشه تک جداره، شیشه دوجداره و شیشه سه جداره و استحکام خمشی بالا از دیگر ویژگی های پروفیل لنگه پنجره وین تک سری 640 بشمار میرود. پروفیل بازشو یا پروفیل سش (SASH PRFOILE) از دیگر اسامی این پروفیل میباشد.

محاسبه پروفیل لنگه پنجره وین تک نیز بر اساس محیط قسمت بازشو  میباشد. به عبارتی دیگر مجموع ابعاد عرض و ارتفاع لنگه بازشو برابر است با مقدار پروفیل مصرفی در پروفیل لنگه پنجره.

 • پروفیل میانی پنجره وین تک

از پروفیل میانی پنجره وین تک به عنوان مقسم یا تقسیم کننده داخلی درب یا پنجره UPVC سری 640 استفاده می شود. جداسازی یک بخش از بخشی دیگر از جمله اقدامات متداول در ساخت درب و پنجره های UPVC می باشد که این امر توسط پروفیل میانی ثابت یا پروفیل مولیون انجام می شود. از طرفی دیگر استفاده از تیرک های افقی و عمودی میتواند باعث استحکام بندی بیشتر درب و پنجره های دوجداره شود که این امر نیز توسط پروفیل میانی پنجره وین تک سری 640 انجام می شود.

اتصال این پروفیل به سایر پروفیل ها (قاب، لنگه پنجره، لنگه درب و …) به روش اتصال مکانیکی (توسط پیچ) بوده و از قطعه ای فلزی به کانکتور یا کانکشن مولیون استفاده میشود. پروفیل میانی یا مولیون سری 640  پنجره وین تک به رنگ سفید با نوار لاستیکی TPV نصب شده در پروفیل با کد فنی 93000-41100 شناخته می شود.

محاسبه مقدار پروفیل میانی مصرفی در سیستم سری 640 برابر است با ابعاد پروفیل در طرح پنجره وین تک که مجموع تمامی ابعاد به صورت ردیف جداگانه ای در پیش فاکتور ها درج می گردد.

پروفیل میانی ثابت سری 640 پنجره وین تک
 • پروفیل زهوار شیشه پنجره وین تک

از پروفیل زهوار شیشه دوجداره دکوراتیو به منظور ثبات شیشه های دوجداره با ضخامت خارجی 20 میلیمتری در پنجره وین تک استفاده می گردد. عموماً شیشه های دوجداره 20 میلیمتری از دو لایه شیشه 4 و 6 میلیمتری تشکیل میشوند که با فاصله 10 میلیمتری از یکدیگر قرار دارند. پروفیل زهوار شیشه دو جداره 20 میلمیتری دکوراتیو وین تک به رنگ سفید و با نوار لاستیکی مشکی با کد فنی 96100-40101 شناخته می شود.

هر قسمت و ناحیه ای از پنجره که دارای شیشه باشد، بالطبع نیز پروفیل زهوار شیشه جز بخش لاینفک آن خواهد بود. پروفیل زهوار شیشه بیشترین پروفیل مصرفی در ساخت پنجره می باشد که مقدار مصرف آن با محیط شیشه های دوجداره نصب شده در پنجره برابر است. صد البته که محاسبه دقیق این پروفیل نیاز به مهارت و تجربه بالایی دارد که تمامی ابعاد از طریق نرم افزار محاسبه و در پیش فاکتورها درج می گردد

به طور مثال اگر در یک پنجره شیشه ای با ابعاد 2 متر عرض و 1.2 متر ارتفاع باشد، مقدار پروفیل زهوار شیشه مصرفی برابر است با 6.4 متر طول که این پروفیل نیز به صورت ردیف جداگانه ای در صورت های مالی درج میگردد.

پروفیل زهوار وین تک
پروفیل زهوار شیشه دوجداره دکوراتیو 20 میلیمتری
 • پروفیل قاب بازسازی پنجره وین تک

پروفیل قاب بازسازی پنجره وین تک از سری محصولات پر فروش پروفیل های سری 700 وین تک بشمار می رود. از پروفیل قاب بازسازی اغلب در پروژه های بازسازی و به منظور تعویض پنجره های قدیمی با پنجره های UPVC جدید استفاده می شود. لبه و دیواره طراحی شده در این پروفیل نقش پوشش دهنده و هوابندی را ایفا می کند و به خوبی می تواند آثار به جا مانده از پنجره های قدیمی و فضاهای مجاور آن را از مقابل دید حذف نماید.

این دیواره با ارتفاع 42 میلیمتری خود علاوه بر نقش هوابندی، تاثیر بسزایی در استحکام پروفیل نیز دارد. تعبیه شیار مختص نصب نوار لاستیکی به منظور افزایش ضریب عایق و عدم محدودیت در مونتاژ یراق آلات از دیگر ویژگی های پروفیل قاب بازسازی پنجره وین تک می باشد.

میزان مصرف پروفیل قاب بازسازی نیز بر اساس محیط پنجره مورد نظر محاسبه میشود. مجموع ابعاد عرض و ارتفاع پنجره برابر است با مقدار پروفیل قاب مصرقی در استعلام قیمت پنجره وین تک که به صورت ردیف جداگانه در پیش فاکتور ها درج میگردد.

قاب بازسازی
پروفیل UPVC قاب بازسازی 700 پنجره وین تک
 • پروفیل میانی (مولیون) سری 700 پنجره وین تک

پروفیل میانی یا مولیون از دیگر پروفیل های تقسیم کننده داخلی درب و پنجره وین تک محسوب میباشد. عملکرد این پروفیل کاملا مشابه پروفیل مولیون سری 640 است با این تفاوت که تعداد محفظه و سطح مقطع آن تغییراتی داشته است.

پنج محفظه داخلی با سطح مقطع 70 میلیمتری از مشخصات فنی این پروفیل می باشد. طراحی پروفیل شامل ضخامت دیواره­ ها و تعداد محفظه های داخلی به نحوی انجام شده است که باعث افزایش استحکام و مقاومت خمشی پروفیل در برابر نیروهای وارده میگردد. اتصال این پروفیل به سایر پروفیل های اصلی به روش مکانیکی و توسط اتصال دهنده فلزی از جنس آلیاژ روی (زاماک) انجام میگیرد.

میزان ابعاد طولی استفاده در ساخت پنجره، تنها روش محاسباتی پروفیل مولیون سری 700 در قیمت پنجره دوجداره است.

پروفیل میانی 700
پروفیلUPVC مولیون سری 700 پنجره وین تک
 •  پروفیل لنگه پنجره پله دار سری 700 پنجره وین تک

پروفیل لنگه پنجره پله دار سری 700 پنجره وین تک را می توانیم به عنوان مستحکم ترین پروفیل بازشو در بین نمونه هایی داخلی معرفی کنیم. بخش بازشو و یا متحرک پنجره­ ها با سیستم بازشو لولایی در سری 700 توسط این پروفیل ساخته می شود. از آنجایی که مقاومت ناحیه اتصال دو پروفیل در محل جوش با مساحت سطح مقطع پروفیل رابطه مستقیمی دارد، افزایش دیواره ­های داخلی و مساحت مقطع در این پروفیل به منظور افزایش استحکام پروفیل در ساخت پنجره با ابعاد بزرگتر انجام شده است.

افزایش ضریب عایق پروفیل با توجه محفظه های تعبیه شده داخلی، قابلیت استفاده در سری 640 و همچنین وجه اشتراک پروفیل تقویت مصرفی با سری 640 از دیگر ویژگی های پروفیل لنگه پنجره سری 700 وین تک میباشد.

مجموع ابعاد عرض و ارتفاع بخش بارشو به عنوان روش محاسباتی پروفیل لنگه پنجره معرفی می شود. هرچه مساحت ناحیه بازشو بزرگتر باشد بالطبع نیز میزان پروفیل مصرفی بیشتر خواهد شد.

لنگه پنجره وین تک
پروفیل لنگه پنجره پله دار سری 700 وین تک
 • شیشه پنجره وین تک

شیشه ها بخش مهمی از قیمت پنجره وین تک را شامل می شوند. چه بسا ممکن است قیمت یک شیشه خاص فراتر از قیمت خام پنجره باشد. در تعریف باید بگوئیم شیشه ماده ای شفاف، مقاوم به حرارت و ضد خش و تنها جداره نور گذر طبیعی است که ارتباط محیط ما با محیط پیرامون را بر قرار می سازد. استفاده بهینه از نور خورشید در مواقع ضروری و همچنین برقراری ارتباط بصری با محیط خارجی ساختمان صرفا با استفاده از شیشه در پنجره ها تامین میگردد.

امروزه شیشه های مورد استفاده در پنجره های دوجداره یو پی وی سی به طیف محدودی منتهی نشده و انواع بسیاری از شیشه ها متناسب با طرح، رنگ، سطح ایمنی و میزان عایق بندی تولید و عرضه می شوند.

قیمت شیشه در محاسبات مالی بر اساس متر مربع انجام می شود. ارزان ترین نوع شیشه در پنجره وین تک به شیشه دوجداره ساده و گران ترین نوع شیشه به شیشه سه جداره سکوریت لمینیت شده اختصاص دارد. برای محاسبه قیمت شیشه یک پنجره، مساحت نواحی دارای شیشه را محاسبه و بر قیمت واحد آن ضرب نمائید.

 • یراق تک حالته پنجره وین تک

انواع مختلفی از یراق برای پنجره های دوجداره upvc  وجود دارد که هر کدام کارکرد کاملا متفاوتی از هم دارند. یراق تک حالته اقتصادی ترین و ارزان ترین نوع یراق پنجره دوجداره UPVC محسوب میشود. در یراق تک حالته که به یراق یک جهت بازشو نیز معروف است، قسمت بازشو پنجره میتواند به صورت لولایی و حول محور لولا و به صورت جرخشی باز شود.

یراق پنجره تک حالته شامل یک عدد اسپانیولت متناسب با ارتفاع پنجره، یک عدد دستگیره، چند عدد لولای پنجره ( متناسب با ارتفاع) و تعدادی زبانه مقابل اسپانیولت است که مجموع اقلام فوق به صورت یک ست در لیست قیمت پنجره درج میگردد.

یراق تک حالته پنجره وین تک سری 640

قیمت یراق تک حالته 1402

اختلاف قیمت در یراق تک حالته کاملا به برند و کشور سازنده بستگی دارد به طوری که یک یراق تک حالته ساخت کشور ترکیه  در سال 1402 عددی بین 5.000.000 ریال تا 6.000.000 ریال و یراق تک حالته ساخت کشور آلمان میتواند عددی بین 7.000.000 ریال تا 9.000.000 ریال قیمت گذاری شود.

 • یراق دوحالته پنجره وین تک

از دیگر یراق آلات پنجره UPVC  میتوان به یراق دو حالته اشاره کرد. یراق دوحالته که به یراق دو جهت بازشو نیز معروف است با مکانیزم های پیچیده تر این امکان را به ما می دهد که بتوانیم لنگه پنجره را دو دو جهت مختلف باز کنیم. در جهت اصلی، پنجره حول محور لولا حرکت چرخشی دارد. با چرخش دستگیره به سمت بالا، پنجره با زاویه حدود 20 درجه حول محور لولایی پایین باز میشود

استحکام بسیار بالا در مقابل وزن بازشو، ضریب امنیت بیشتر، هوابندی بهتر منافذ پنجره، قابلیت رگلاژ پذیری از دیگر ویژگی یراق دوحالته پنجره UPVC  محسوب می شود.

قیمت یراق دو حالته تابعی از ابعاد عرض و ارتفاع لنگه پنجره است. متناسب با عرض و ارتفاع قیمت فروش یراق تنظیم شده وبه صورت یک ست واحد در صورت های مالی درج می شود.

تاثیر یراق دوحالته در قیمت پنجره وین تک

قیمت یراق دوحالته 1402

اختلاف قیمت یراق دوحالته در بین شرکت های تولید کننده پنجره صرفاً به برند و کشور سازنده یراق آلات بستگی دارد. یک ست یراق دوحالته درجه 1 ساخت کشور ترکیه با ابعاد عرض و ارتفاع متوسط در سال 1402 قیمتی بین 8.500.000 ریال الی 10.000.000 به فروش می رسد.

بست مولیون (کانکتور اتصال وسط)

کانکتور اتصال وسط از دیگر ردیف های اقلام مصرفی در پنجره های دوجداره UPVC می باشد. کانکتور اتصال وسط که به تاکوز اتصال وسط یا بست مولیون معروف است قطعه ای فلزی است که وظیفه اتصال پروفیل میانی (مولیون) به سایر پروفیل های پنجره را دارد. اتصال پروفیل وسط (مولیون) به روش مکانیکی (اتصال پیچی) و از طریق همین قطعه انجام می شود.

مهمتررین ویژگی کانکتور اتصال پروفیل وسط مستحکم بودن آن است تا بتواند اتصال قابل اطمینانی را برقرار نماید. بهترین متریال برای ساخت کانکتور اتصال پروفیل وسط استفاده از فلز ریخته گری زاماک است چرا که هم استحکام قابل قبولی دارد و هم در مقابل خوردگی و طوبت مقاوم است.

بست اتصال مولیون پروفیل سری 640 پنجره وین تک

برای اتصال هر پروفیل مولیون به 2 عدد کانکتور اتصال وسط (بست مولیون) که در ابتدا و انتهای شاخه مونتاژ می شود احتیاج داریم. تعداد مولیون های افقی و عمودی با ضریب 2 ، حاصل جمع کانکتور اتصال میانی در فاکتور فروش خواهد شد.

قیمت پنجره لمینیت وین تک (دورو لمینیت)

وین تک در راستای پاسخگویی به نیاز مشتریان و مصرف کنندگان نهایی و نیز تامین نیاز معماران در طراحی نماهای ساختمان ها، اقدام به تولید پروفیل های رنگی (لمینیت) نیز نموده است. علاوه بر تنوع رنگ در پروفیل های لمینیت که عموماً به صورت دورو لمینیت عرضه میشوند، به منظور حفظ تناسب رنگ نماهای داخلی و خارجی ساختمان، این پروفیل ها میتوانند به صورت پروفیل های داخل لمینیت و یا بیرون لمینیت نیز تولید شوند.

قیمت پنجره وین تک لمینیت صرفا در بخش پروفیل مصرفی با رنگ سفید متفاوت است در سایر بخش ها نظیر یراق آلات و شیشه ها کاملا شرایط یکسانی دارد. با توجه به استقبال خوب مردم از پنجره وین تک دورو لمینیت، محاسبه قیمت این پنجره ها نیز در این مقاله ارائه خواهیم داد.

قیمت پنجره دوجداره لمینیت وین تک ( نمونه 1)

پنجره دوجداره لمینیت وین تک با ابعاد عرض 250 سانتیمتر و ارتفاع 180 سانتیمتر که پنجره فوق دارای یک مولیون افقی با ارتفاع 50 سانتی متر از کف پنجره میباشد. پروفیل وین تک لمینیت سری 640، پروفیل مورد استفاده در ساخت این پنجره میباشد. سایر مشخصات پنجره در تصویر مقابل قابل مشاهده است.

شرح کالا و اقلام مصرفیمقدار واحد قیمت واحد (ریال)قیمت واحد (ریال)
پروفیل قاب پنجره وین تک لمینیت8.62متر3,200,00027,584,000 ریال
پروفیل میانی پنجره وین تک لمینیت5.79متر3,300,00019,107,000 ریال
پروفیل لنگه پنجره وین تک لمینیت7.67متر3,300,00025,311,000 ریال
پروفیل زهوار شیشه پنجره لمینیت وین تک18.57متر600,00011,142,000 ریال
شیشه دوجداره 4+10+6ساده 3.42مترمربع6,800,00023,460,000 ریال
ست یراق دو حالته ساخت ترکیه2ست9,000,00018,000,000 ریال
کانکتور اتصال وسط10عدد200,0002,000,000 ریال
مجموع هزینه های تولید پنجره126,604,000
هزینه نصب (10 درصد کل)112,660,400 ریال
قیمت نهایی فروش پنجره دوجداره137,064,400 ریال

قیمت پنجره دوجداره لمینیت وین تک ( نمونه 2)

از یک پنجره با ابعاد عرض 130 سانتیمتر و ارتفاع 160 سانتیمتر جهت تحلیل قیمت پنجره دوجداره وین تک لمینیت استفاده شده است. این پنجره دارای یک بازشو با یراق تک حالته میباشد. از پروفیل لمینیت سری 640 پنجره وین تک جهت ساخت این پنجره استفاده شده است.

شرح کالا و اقلام مصرفیمقدار واحد قیمت واحد (ریال)قیمت واحد (ریال)
پروفیل قاب پنجره وین تک
5.82متر3,200,00018,624,000 ریال
پروفیل میانی پنجره وین تک2.36متر3,300,0007,778,000 ریال
پروفیل لنگه پنجره وین تک
3.53متر3,300,00011,649,000 ریال
پروفیل زهوار شیشه پنجره وین تک9.6متر600,0005,760,000 ریال
شیشه دوجداره 4+10+6ساده 1.53مترمربع6,800,00010,404,000 ریال
ست یراق تک حالته ساخت ترکیه1ست5,500,0005,500,000 ریال
کانکتور اتصال وسط4عدد200,000800,000 ریال
مجموع هزینه های تولید پنجره60,525,000 ریال
هزینه نصب (10 درصد کل)16,052,500 ریال
قیمت نهایی فروش پنجره دوجداره66,577,500 ریال

قیمت پنجره دوجداره لمینیت وین تک سری 700 بازسازی (نمونه 3)

پنجره وین تک سری 700 بازسازی، نوع دیگری از سری پنجره های وین تک می باشد که در ساخت قاب پنجره از پروفیل قاب بازسازی (قاب لبه پروازی) لمینیت استفاده شده است.

این پنجره با ابعاد عرض 1400 میلمیتر و ارتفاع 1600 میلیمتر میباشد. نوع یراق آلات مصرفی در این پنجره از نوع دو حالته و برند آکادو انتخاب شده است.

مقدار واحد قیمت واحد (ریال)قیمت واحد (ریال)
پروفیل قاب بازسازی وین تک6.36متر3,450,00021,942,000 ریال
پروفیل میانی پنجره وین تک1.53متر3,650,0005,584,500 ریال
پروفیل لنگه پنجره وین تک
4.44متر3,650,00016,206,000 ریال
پروفیل زهوار شیشه پنجره وین تک8.3متر600,0004,980,000 ریال
شیشه دوجداره 4+10+6ساده 1.72مترمربع6,800,00011,696,000 ریال
ست یراق دو حالته ساخت ترکیه1ست9,000,0009,000,000 ریال
کانکتور اتصال وسط2عدد200,000400,000 ریال
مجموع هزینه های تولید پنجره69,808,500 ریال
هزینه نصب (10 درصد کل)16,980,850 ریال
قیمت نهایی فروش پنجره دوجداره76,789,350 ریال

4 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید