پروفیل های سری 640 وین تک

در این مقاله سعی داریم به معرفی کامل و مشخصات فنی، ابعاد و وزن پروفیل های سری 640 وین تک بپردازیم. همچنین در انتهای این مقاله می توانید کاتالوگ پروفیل وین تک را  به صورت یک فایل PDF دانلود نمائید. با یو پی وی سی کالا همراه باشید تا شما را اطلاعات کاملی از این پروفیل ها آشنا سازیم.

وین تک نامی معتبر در صنعت پروفیل های UPVC درب و پنجره دوجداره که به دلیل قدمت، کیفیت بالا و همچنین تنوع محصول جایگاه ویژه ای در بین تولید کنندگان پروفیل های یو پی وی سی در ایران دارد. اما قبل از تشریح و معرفی پروفیل های تولیدی وین تک، بهتر است کمی با تاریخچه و قدمت این شرکت در ایران و جهان آشنایی داشته باشیم.

وین تک در جهان

برند جهانی وین تک متعلق به هولدینگ ADO ترکیه به مرکزیت شهر آنتالیا می باشد که تاریخچه تاسیس آن به سال 1956 میلادی بر می گردد که با تولید محصولات لاستیکی مورد نیاز در صنعت کفش شروع به فعالیت نموده است.

فعالیت های مستمر خانواده ساک که بنیان گذار این هولدینگ عظیم شناخته می­ شود منجر به پیشرفت و توسعه روز افزون شده به نحوی که در حال حاضر علاوه بر تولید پروفیل های upvc مورد نیاز در ساخت پنجره های دوجداره، در صنایع دیگری همچون تولید انرژی و ساخت نیروگاه ها، تولید درب های ساختمانی کامپوزیتی، تولید انبوه مسکن، کارخانه تولید سیمان، تولید یراق آلات درب و پنجره های ساختمانی و صنایع معدنی و اکتشافات فعالیت دارد.

مجموعه ADOPEN که به عنوان یکی از  شرکت های زیر مجموعه هولدینگ ADO محسوب می شود فعالیت اختصاصی در زمینه تولید پروفیل های UPVC را دارد که علاوه بر کارخانه مستقر در شهر آنتالیا ترکیه، در راستای گسترش فروش و حضور در بازارهای جهانی در 7 کشور دیگر شامل آلمان، روسیه، اوکراین، آذربایجان، تونس، هندوستان و ایران اقدام به تاسیس کارخانه تولید پروفیل های یو پی وی سی نموده است.

تاریخچه وین تک در ایران

پروفیل­ های یو پی وی سی WINTECH از سال 1379 شمسی به صورت وارداتی از کشور ترکیه وارد بازار مصرف کشور ایران گردید و با توجه به مزایای این محصولات به خصوص در بخش عایق بندی و کاهش مصرف انرژی و همچنین سیاستهای تشویقی و حمایتی دولت جمهوری اسلامی ایران در تصویب و اجرای قوانین بهینه سازی مصرف انرژی، مورد توجه و مصرف در بخش خصوصی و دولتی صنعت ساختمان قرار گرفت.

وین تک از سال 1379 تا 1389 شمسی توانست با ایجاد دفاتر فروش و انبار در تهران، موفق به ایجاد شبکه گسترده نمایندگی ساخت درب و پنجره های دوجداره یوپی وی سی گردد و طی این سالها با واردات انواع پروفیل از کارخانه آنتالیا ترکیه، این شرکت توانست به تامین نیاز ها و خدمات دهی به اشخاص حقیقی و حقوقی و مشتریان خود در سراسر کشور ایران پاسخ دهی بسیار مناسبی را داشته باشد.

احداث کارخانه وین تک در ایران

باتوجه به سیاستهای گروه سرمایه گذاری هولدینگ ADO و در راستای خدمات دهی بهینه به مشتریان در کوتاه ترین زمان، در ابتدای سال 1389 تصمیمات لازمه جهت ایجاد و تاسیس کارخانه تولیدی انواع پروفیل های UPVC در کشور ایران و  با مشارکت بخش خصوصی ایرانی اتخاذ گردید.

پس از آن نیز مدیران مجموعه وین تک همواره در حال بررسی و توسعه زیر ساختهای واحدهای اداری، فنی، صنعتی، کنترل کیفی و تحقیق و توسعه مجموعه وین تک بوده اند بطوری که تا پایان سال 1392 شمسی مساحت کارخانه WINTECH به 45000 مترمربع افزایش و مساحت سالنها و زیربنای سر پوشیده صنعتی و اداری و انبارهای مواد اولیه وانبارهای مکانیزه ارسال محصولات  به بیش از 20000 مترمربع افزوده گردید.

وین تک ایران

پروفیل وین تک ساخت کجاست ؟

پیشرفت ها و استقرار ماشین آلات مدرن اروپایی در کارخانه وین تک موجب گردید %100 نیاز بازار ایران به پروفیل های UPVC با نام و نشان وین تک از کارخانه ایران تامین و نیازی به واردات از سایر کشورها نباشد. از این رو تمام پروفیل UPVC موجود در کشور ایران با نام وین تک در کارخانه مستقر در استان آذربایجان شرقی تامین میگردد. قابل ذکر است این کارخانه در حال حاضر به عنوان پیشرفته ترین کارخانه مجموعه آدوپن (وین تک بین المللی) در جهان بشمار می رود.

برندهای دیگر کارخانه وین تک ایران

به طور کلی پروفیل های یو پی وی سی در کارخانه وین تک ایران در 3 برند PLUSTECH- PLASPEN– WINTECH تولید میشود که هر گروه با توجه به شکل، ابعاد و عرض سطح مقطع مشخصات فنی و ویژگی های متمایزی دارند. در این بین محصولات تولید شده با نام و نشان وین تک به دلیلی قدمت و تبلیغات گسترده از برتری و شناخت بیشتری نسبت به سایر برندها دربین عموم مردم برخوردار است.

لازم به ذکر است کیفیت مواد اولیه بکار رفته و نحوه فرمولاسیون مواد در تولید هر سه گروه از سطح یکسانی برخوردار هستند و تفاوت قیمت فروش هر سری صرفاٌ به دلیل میزان مواد بکار رفته در تولید محصول میباشد. علاوه بر این نیز تکنولوژی بکار رفته در تولید مقاطع نیر دیگر وجه مشترک بین برندهای تولیدی وین تک می باشد.

پروفیل های UPVC سری 640 وین تک

پروفیل های سری 640  وین تک به عنوان پرفروش ترین و پرکاربرد ترین دسته پروفیل وین تک شناخته می شود. این سری که به سری 60 وین تک یا 4 کانال نیز مشهور است با عرض 60 میلیمتر و با 4 اتاقک یا دیواره از رده قمیتی مناسبی نسبت به سایر محصولات برند وین تک برخوردار است. از پروفیل های سری 640 وین تک صرفا در ساخت درب و پنجره ها با سیستم لولایی استفاده میشود.

تنوع محصول در سری 640 محدود به رنگ سفید نبوده و در رنگ های مختلف از قبیل بلوطی، بلوطی تیره، طوسی ترامبون، مشکی و قهوه ای سوخته تولید می شود. امکان نصب و مونتاژ انواع یراق آلات از قبیل یراق تک حالته، یراق دوحالته و یراق فلوکس واگنی و همچنین قابلیت بکارگیری شیشه های تک جداره، دوجداره و سه جداره از ویژگی های این سری از پروفیل های وین تک محسوب میشود

سری 640 وین تک

پروفیل قاب سری 640 وین تک

چهارچوب یا قاب درب و پنجره­ ها با سیستم بازشوی لولایی در سری W640 توسط این پروفیل ساخته می ­شود. به عبارتی دیگر پروفیل فریم نقش چهار چوبی را دارد که سایر اجزای تشکیل دهنده پنجره شامل پروفیل های بازشو، پروفیل های میانی و شیشه های دوجداره به روی آن مونتاژ یا نصب می شوند.

پروفیل قاب سری 640 به عنوان پرمصرف ترین پروفیل این گروه شناخته می شود چرا که هر درب یا پنجره با هر طرح مشخصاتی دارای یک قاب چهارگوش میباشد که غالبا توسط پروفیل قاب یا همان پروفیل فریم ساخته می شود. پروفیل قاب سری 640 وین تک با نوار لاستیکی TPV نصب شده در پروفیل و به رنگ سفید با کد فنی 91000-41100 شناخته می شود. مشخصات ابعادی و وزن پروفیل قاب سری 640 وین تک در جدول زیر آورده شده است.

قاب وین تک

مشخصات فنی پروفیل قاب سری 640 وین تک

ارتفاع دیواره داخلیارتفاع دیواره خارجی ابعاد عرض مقطعضخامت دیواره هاوزن یک متر طول پروفیل
42mm62mm60mm2.8mm1105 گرم

پروفیل سوپر قاب سری 640 وین تک

کاربرد اصلی این پروفیل مختص ساخت درب و پنجره ها با سیستم بازشو فولکس واگنی می ­باشد. ساختار و اجزای تشکیل دهنده یراق آلات فولکس واگنی به نحوی طراحی شده است که لازم است ارتفاع پروفیل فریم از 45 میلیمتر فراتر باشد تا یراق آلات بخش زیرین لنگه پنجره فضای کافی برای باز و بسته شدن را داشته باشند.

از این رو محدودیت استفاده از یراق فولکس واگنی در این پروفیل به رغم افزایش ارتفاع پروفیل کاملا برطرف گردیده است. از طرفی دیگر هرچه ارتفاع دیواره های یک پروفیل از ابعاد بزرگتری برخوردار باشد، به دلیل استفاده از پروفیل تقویت بزرگتر، طبعاً استحکام خمشی پروفیل در مقابل نیروهای وارده نیز بیشتر خواهد شد فلذا از پروفیل قاب سوپر سری 640 میتوان در ساخت درب و پنجره با ابعاد بزرگتر نیز استفاده کرد. پروفیل قاب سوپر سری 640 وین تک به رنگ سفید با نوار لاستیکی TPV نصب شده در پروفیل با کد فنی 92000-41100 شناخته می شود

قاب سوپر وین تک

مشخصات پروفیل قاب سوپر سری 640 وین تک

ارتفاع دیواره داخلیارتفاع دیواره خارجیعرض مقطعضخامت دیواره هاوزن یک متر طول پروفیل
48mm68mm60mm2.8mm1205 گرم بر متر

پروفیل لنگه پنجره سری 640 وین تک

بخش بازشو و یا متحرک پنجره­ وین تک در سری 640 توسط این پروفیل ساخته می شود. به عبارتی دیگر چنانچه لازم باشد در یک پنجره دوجداره UPVC، قسمتی از آن دارای بخش بازشو باشد لازم است از پروفیل لنگه پنجره استفاده کنیم. به دلیل لنگر یا نیروی خمشی وارد شده به پروفیل لنگه پنجره در زمان باز و بسته شدن، طراحی این پروفیل در بین سایر پروفیل های یو پی وی سی از حساسیت ویژه ای برخوردار است و باید توانایی لازم را در برابر نیروهای خمشی و پیچشی را داشته باشد.

قابلیت نصب انواع یراق آلات تک حالته، یراق دوحالته و یراق فولکس واگنی، قابلیت بکارگیری انواع شیشه تک جداره، شیشه دوجداره و شیشه سه جداره و استحکام خمشی بالا از ویژگی های پروفیل لنگه پنجره سری 640  وینتک بشمار میرود. پروفیل بازشو یا پروفیل سش (SASH PRFOILE) از دیگر اسامی این پروفیل میباشد. پروفیل لنگه پنجره سری 640 وین تک به رنگ سفید با نوار لاستیکی TPV نصب شده در پروفیل با کد فنی 95000-41100 شناخته می شود

لنگه پنجره وین تک

مشخصات پروفیل لنگه پنجره سری 640 وین تک

ارتفاع دیواره داخلیارتفاع دیواره خارجی ابعاد عرض مقطعضخامت دیواره هاوزن یک متر طول پروفیل
58mm58mm60mm2.8mm1280 گرم بر متر
پروفیل لنگه پنجره وین تک

پروفیل میانی ثابت (مولیون) سری 640 وین تک

از پروفیل مولیون به عنوان مقسم یا تقسیم کننده داخلی درب یا پنجره UPVC استفاده می شود. جداسازی یک بخش از بخشی دیگر از جمله اقدامات متداول در ساخت درب و پنجره های UPVC می باشد که این امر توسط پروفیل میانی ثابت یا پروفیل مولیون انجام می شود. از طرفی دیگر استفاده از تیرک های افقی و عمودی میتواند باعث استحکام بندی بیشتر درب و پنجره های دوجداره شود که این امر نیز توسط پروفیل میانی ثابت انجام می شود.

اتصال این پروفیل به سایر پروفیل ها (قاب، لنگه پنجره، لنگه درب و …) به روش اتصال مکانیکی (توسط پیچ) بوده و از قطعه ای فلزی به کانکتور یا کانکشن مولیون استفاده میشود. پروفیل میانی یا مولیون سری 640 وین تک به رنگ سفید با نوار لاستیکی TPV نصب شده در پروفیل با کد فنی 93000-41100 شناخته می شود. ابعاد و همچنین وزن پروفیل میانی سری 640 وینتک در جدول زیر درج شده است

میانی سری 640 وین تک

مشخصات پروفیل مولیون سری 640 وین تک

ارتفاع دیواره داخلیارتفاع دیواره خارجی ابعاد عرض مقطعضخامت دیواره هاوزن یک متر طول پروفیل
42mm82mm60mm2.8mm1260 گرم بر متر
پروفیل وسط 640

پروفیل لنگه درب سری 640 وین تک

چهارچوب بخش متحرک درب­ های یو پی وی سی داخل بازشو در سیستم سری 640 توسط این پروفیل ساخته می شود. سطح مقطع بزرگ پروفیل لنگه درب سری 640 از یک طرف و ابعاد بزرگتر پروفیل تقویت گالوانیزه مصرفی از طرف دیگر، باعث افزایش استحکام و ضریب امنیتی درب های ساخته توسط این پروفیل می گردد.

فضای بیشتر در نظر گرفته شده در پروفیل لنگه درب نسبت به پروفیل لنگه پنجره در بخش مونتاژ یراق، امکان جاسازی یراق آلات سوئیچی را فراهم می کند. در یراق آلات سوئیچی امکان باز، بسته و قفل شدن درب از هر سمت درب وجود دارد. از یراق آلات سوئیچی بیشتر در دربهای بالکنی که نیاز به امنیت بیشتری دارد، استفاده می شود.پروفیل لنگه درب داخل بازشو سری 640 وین تک به رنگ سفید با نوار لاستیکی TPV نصب شده در پروفیل با کد فنی 97000-41100 شناخته می شود

لنگه در وین تک

مشخصات پروفیل لنگه درب سری 640 وین تک

ارتفاع دیواره داخلیارتفاع دیواره خارجی ابعاد عرض مقطعضخامت دیواره هاوزن یک متر طول پروفیل
86mm86mm60mm2.8mm1630 گرم بر متر
لنگه درب

پروفیل لنگه درب بیرون بازشو سری 640 وین تک

از این پروفیل در ساخت درب هایی که می بایست جهت قسمت بازشو به سمت بیرون باشد استفاده می شود. ویژگی مهم پروفیل لنگه درب بیرون بازشو این است که طراحی به نحوی انجام شده است که مونتاژ و یا دمونتاژ پروفیل زهوار و متعاقباً خروج شیشه صرفاً از سمت نمای داخلی انجام گیرد. ذکر این نکته لازم است که در زمان استفاده از لنگه بیرون بازشو، پروفیل قاب درب مورد نظر در جهت مخالف مونتاژ خواهد شد.

پروفیل لنگه درب بیرون بازشو سری 640  وین تک به رنگ سفید با نوار لاستیکی TPV نصب شده در پروفیل با کد فنی 98000-41100 شناخته می شود. ابعاد و وزن پروفیل لنگه درب بیرون بازشو وین تک در جدول زیر گنجانده شده است.

لنگه در بیرون بازشو

مشخصات فنی و وزن پروفیل لنگه درب بیرون بازشو سری 640 وین تک

ارتفاع دیواره داخلیارتفاع دیواره خارجی ابعاد عرض مقطعضخامت دیواره هاوزن یک متر طول پروفیل
86mm86mm60mm2.8mm1610 گرم بر متر

پروفیل وسط متحرک سری 640 وین تک

امکان ساخت درب و پنجره های فرانسوی با استفاده از پروفیل های یو پی وی سی یکی از ویژگی های مثبت سیستم های UPVC شناخته می شود. در این نوع از درب و پنجره ها، که شامل یک پنجره یا درب دو لنگه میباشد هر دو لنگه میتواند به صورت مجزا یا همزمان و بدون حضور تیرک عمودی (ثابت) باز و یا بسته شوند.

نقش تیرک میانی متحرک در فضای بین دو لنگه در این سیستم توسط پروفیل وسط متحرک ایفا می گردد. این پروفیل ضمن ایجاد تکیه­ گاهی مستحکم، فضای میانی دو لنگه را پس از بسته شدن پوشش داده و مانع از نفوذ هرگونه آلودگی می شود. این پروفیل به همراه لنگه دوم یا ثانویه قابلیت حرکت و جابه­ جایی دارد و مانعی برای رفت و آمد در مواقع ضرور ایجاد نمی کند.

به منظور حفظ شرایط عایق و هوابندی، شیار لازم جهت نصب نوار درزبندی لاستیکی نیز در پروفیل وسط متحرک فراهم شده است. پروفیل وسط متحرک سری 640 وین تک به رنگ سفید با کد فنی 09000-41100 شناخته می شود.

وسط متحرک وین تک

مشخصات فنی پروفیل وسط متحرک سری 640 پنجره وین تک

ارتفاع دیواره داخلیارتفاع دیواره خارجی ابعاد عرض مقطعضخامت دیواره هاوزن یک متر طول پروفیل
34mm62mm60mm2.6mm995 گرم بر متر

پروفیل های زهوار شیشه سری 640 وین تک

به طوری کلی وظیفه پروفیل زهوار شیشه در پنجره های دوجداره یو پی وی سی، در ابتدا ثبات شیشه در نشیمنگاه و در ثانی اعمال نیرو به شیشه مورد نظر به منظور عایق بندی و عدم نفوذ آلودگی است. هر پروفیل زهوار شیشه با توجه به ابعاد، شکل و مشخصات فنی صرفاً برای ضخامت معینی از یک شیشه طراحی شده است که در کاتالوگ های فنی هر شرکت درج می گردد.

به عنوان مثال پروفیل زهوار شیشه دوجداره 20 میلی متری قادر است یک شیشه دوجداره با ضخامت خارجی 20 میلی متر را در جای خود ثابت نگه دارد. ضخامت بیشتر از حد تعریف شده موجب عدم نصب و چه بسا موجب شکستگی شیشه و در مقابل نیز ضخامت کمتر از حد مجاز باعث عدم هوابندی و عایق بندی پنجره می شود. دریک طبقه بندی کلی، پروفیل های زهوار به سه دسته کلی زهوار شیشه تک جداره، زهوار شیشه دوجداره و زهوار شیشه سه جداره تقسیم بندی می شود.

در ادامه به معرفی هر یک از مقاطع پروفیل های زهوار شیشه در پنجره وین تک و مشخصات فنی آنها خواهیم پرداخت.

پروفیل زهوار شیشه تک جداره وین تک

از پروفیل زهوار شیشه تک جداره سری 640 به منظور ثبات شیشه ­های تک جداره با ضخامت 4 و یا 6 میلیمتری استفاده می شود. اگرچه از شیشه های تک جداره در پنجره های یو پی وی سی به ندرت استفاده می شود اما شرکت وین تک به منظور پاسخگویی به نیاز مشتریان خاص، تولید این پروفیل را نیز در سبد محصولی خود قرار داده است.

نوارهای لاستیکی در پروفیل های زهوار شیشه به روش کواکسترود (هم زمان) و در حین تولید پروفیل به روی پروفیل ها تعبیه و نصب می شوند. این روش که به شکل گرم انجام می شود مانع از جدایی نوار لاستیکی از سطح پروفیل زهوار شیشه میشود. نوار لاستیکی از انعطاف پذیری لازم برای هوابندی شیشه برخوردار است. پروفیل پروفیل زهوار شیشه تک جداره وین تک به رنگ سفید و با نوار لاستیکی مشکی با کد فنی 96400-40101 شناخته می شود.

زوار شیشه تک جداره

مشخصات فنی و وزن پروفیل زهوار شیشه تک جداره وین تک

مشخصات شیشه ارتفاع پروفیل زهوار ابعاد عرض مقطعضخامت دیواره هاوزن یک متر طول پروفیل
تک جداره 4 تا 6 میلیمتری20mm35mm1.7mm285 گرم بر متر

پروفیل زهوار شیشه دوجداره دکوراتیو وین تک

بیشترین حجم از فروش پروفیل های زهوار به پروفیل زهوار شیشه دوجداره دکوراتیو اختصاص دارد. از پروفیل زهوار شیشه دوجداره دکوراتیو به منظور ثبات شیشه های دوجداره با ضخامت خارجی 20 میلیمتر در پنجره های یو پی وی سی وین تک استفاده می گردد. نوار لاستیکی نصب شده به روی پروفیل زهوار شیشه دکوراتیو با کمک فناوری کواسکترود بوده  که استحکام اتصال بین پروفیل و لاستیک بیش از هر روش دیگری تضمین شده است.

علاوه بر آن شیار مخصوص نصب نوار لاستیکی EPDM نیز در پروفیل های زهوار تعبیه شده تا در صورت لزوم این نوارهای لاستیکی نیز قابلیت نصب و استفاده را داشته باشند. پروفیل زهوار شیشه دو جداره 20 میلمیتری دکوراتیو وین تک به رنگ سفید و با نوار لاستیکی مشکی با کد فنی 96100-40101 شناخته می شود. مشخصات ابعادی و همچنین وزن پروفیل زهوار دوجداره سری 640-700 در جدول زیر آورده شده است

زوار وین تک

مشخصات فنی و وزن پروفیل زهوار شیشه دوجداره دکوارتیو 20 میلیمتری وین تک

مشخصات شیشه ارتفاع پروفیل زهوار ابعاد عرض مقطعضخامت دیواره هاوزن یک متر طول پروفیل
دوجداره 20 میلیمتری20mm20mm1.8mm200 گرم بر متر

پروفیل زهوار شیشه دوجداره ساده وین تک

از پروفیل زهوار شیشه دوجداره ساده نیز به منظور ثبات شیشه های دوجداره با ضخامت خارجی 20 میلیمتر استفاده می گردد. عملکرد و کاربرد این پروفیل کاملا مشابه پروفیل زهوار شیشه دکوراتیو میباشد و صرفاً از نظر سطح مقطع و شکل با یکدیگر متفاوت هستند. شبکه داخلی ایجاد شده در زهوار دوجداره ساده، می تواند مقاومت به ضربه پروفیل زهوار را در زمان نصب پنجره دو چندان کند. طراحی و موقعیت دیواره داخلی به نحوی انجام شده که ضربات حین نصب را کاملا خنثی می کند

نحوه اتصال نوار لاستیکی به پروفیل نیز از روش کواسکترود انجام شده  که باعث افزایش عمر و دوام پروفیل زهوار خواهد شد. پروفیل زهوار شیشه دو جداره 20 میلمیتری ساده وین تک به رنگ سفید و با نوار لاستیکی مشکی با کد فنی 96200-40101 شناخته می شود. مشخصات ابعادی، فنی و همچنین وزن طولی پروفیل زهوار شیشه دوجداره ساده وین تک در جدول زیر درج شده است

زوار شیشه وین تک

مشخصات فنی و وزن پروفیل زهوار شیشه دوجداره ساده 20 میلیمتری وین تک

مشخصات شیشه ارتفاع پروفیل زهوار ابعاد عرض مقطعضخامت دیواره هاوزن یک متر طول پروفیل
دوجداره 20 میلیمتری20mm20mm1.8mm210 گرم بر متر

پروفیل زهوار شیشه 24 میلیمتری وین تک

از این پروفیل به منظور ثبات شیشه­ های دو جداره با ضخامت خارجی 24 میلیمتر در داخل درب و پنجره­ های یو ­پی ­وی ­سی وین تک استفاده می شود. در تولید شیشه های دوجداره هرچه فواصل بین دو لایه شیشه از یکدیگر بیشتر باشد، پنجره یا درب مونتاژ شده عملکرد بیسار بهتری در جلوگیری از اتلاف انرژی حرارتی دارد چرا که میزان هدر رفت انرژی حرارتی از طریق شیشه ها به دلیل ضخامت بیشتر گاز آرگون بین جداره ها به مراتب کمتر خواهد شد.

گاز بین جداره های شیشه به دلیل عدم جابه جایی به عنوان یک جداره عایق محسوب میشود از این رو افزایش ضخامت گاز محبوس شده در جداره های شیشه می تواند باعث افزایش کارایی و راندمان شیشه دوجداره شود. پروفیل زهوار شیشه دو جداره 24 میلیمتری دکوراتیو وین تک به رنگ سفید و با نوار لاستیکی مشکی با کد فنی 96500-40101 شناخته می شود.

زوار شیشه 24 وین تک

مشخصات فنی و وزن پروفیل زهوار شیشه دوجداره دکوراتیو 24 میلیمتری وین تک

مشخصات شیشه ارتفاع پروفیل زهوار ابعاد عرض مقطعضخامت دیواره هاوزن یک متر طول پروفیل
دوجداره 24 میلیمتری20mm16mm1.8mm185 گرم بر متر

پروفیل زهوار شیشه سه جداره وین تک

قابلیت نصب شیشه های سه جداره، یکی از ویژگی های بسیار مهم پنجره های دوجداره UPVC بشمار می رود. البته این ویژگی محدود به چند برند معتبر میباشد که شرکت WINTECH به عنوان اولین تولید پروفیل زهوار شیشه سه جداره در ایران محسوب می شود. از پروفیل زهوار شیشه سه جداره به منظور ثبات شیشه­ های سه جداره با ضخامت خارجی 32 میلیمتر در داخل درب و پنجره­ های UPVC وین تک استفاده میشود.

شیشه سه جداره از سه لایه شیشه تک جداره 4 میلیمتری به همراه دو اسیپسر (فاصله دهنده) 10 میلمیتری تشکیل میگردد. در بهره گیری از شیشه های یک پنجره هرچه لایه های شیشه نصب شده از تعداد و ضخامت بیشتری برخوردار باشد پنجره یا درب عملکرد بهتری در مقابل کاهش آلودگی صوتی خواهد داشت. هر کدام از این لایه ها باعث شکست فرکانس ها و امواج صوتی شده و شدت صدای ورودی را کاهش می دهند.

در حال حاضر قابلیت نصب شیشه­ های سه جداره در تمامی سری پروفیل های تولیدی شرکت وین تک وجود دارد و هیچ محدودیتی از این نظر وجود ندارد. پروفیل زهوار شیشه سه جداره 32 میلمیتری وین تک به رنگ سفید و با نوار لاستیکی مشکی با کد فنی 96300-40101 شناخته می شود

زوار شیشه سه جداره

مشخصات فنی و وزن پروفیل زهوار شیشه سه جداره 32 میلیمتری وین تک

مشخصات شیشه ارتفاع پروفیل زهوار ابعاد عرض مقطعضخامت دیواره هاوزن یک متر طول پروفیل
سه جداره 32 میلیمتری20mm8mm1.8mm165 گرم بر متر

پروفیل آداپتور لوله سری 60 وین تک

در پروژه هایی که لازم است هر پنجره با پنجره جانبی خود با زوایای خاصی در کنار یکدیگر مونتاژ شوند، از پروفیل های لوله و آداپتور لوله استفاده می شود. نقش آداپتور به عنوان واسطه بین پروفیل قاب و لوله مدور بوده و طراحی آن به گونه­ای انجام شده است که از یک طرف با  قسمت خارجی پروفیل فریم و از طرف دیگر با پروفیل لوله کاملا منطبق و مماس است و میتواند فضای مابین پروفیل فریم و لوله را به خوبی پوشش دهد.

به منظور حفظ شرایط عایق و هوابندی در محل اتصال، شیار مخصوص نصب نوار لاستیکی نیز در پروفیل تعبیه شده است. لازم است از پروفیل آداپتور در هر دو طرف لوله استفاده گردد از این رو میزان مصرف این پروفیل دوبرابر پروفیل لوله می باشد. پروفیل آداپتور زوایه دار سری 60 وین تک به رنگ سفید با کد فنی 0400-40105 شناخته وزن طولی این پروفیل معادل 585 گرم بر متر طول می باشد

آداپتور لوله وین تک

مشخصات فنی پروفیل آداپتور زاویه دار سری 640

ارتفاع دیواره داخلیارتفاع دیواره خارجی ابعاد عرض مقطعضخامت دیواره هاوزن یک متر طول پروفیل
20mm35mm60mm2.2mm538 گرم

پروفیل لوله سری 640 وین تک

از پروفیل لوله به عنوان مکمل پروفیل آداپتور زاویه در مونتاژ پنجرهای زاویه دار به یکدیگر استفاده میشود. نقش لوله به عنوان محور اتصال بوده و دو فریم میتوانند حول این محور و در زوایه دلخواه مونتاژ شوند. زوایه اتصال داخلی در این سیستم میتواند از 80 الی 220 درجه متغیر باشد. برای استحکام بیشتر طراحی پروفیل لوله زاویه دار سری 640 به صورت دو محفظه انجام شده است.

علاوه بر طراحی شبکه داخلی به منظور استحکام بیشتر در برابر نیروهای وارده، امکان استفاده از پروفیل تقویت گالوانیزه نیز در این پروفیل وجود دارد. پروفیل لوله سری 640 وین تک به رنگ سفید در بسته بندی 36 متری و با کد 05000-40105 شناخته میشود. ابعاد و وزن پروفیل لوله سری 640 وین تک در جدول زیر آمده است

پروفیل لوله وین تک

مشخصات فنی و وزن پروفیل لوله دو محفظه سری 640 وین تک

قطر خارجیقطر داخلیابعاد گالوانیزهضخامت دیواره هاوزن یک متر طول پروفیل
50mm31mmقطر 282.7mm820 گرم

پروفیل اتصال باریک سری 640 وین تک

از پروفیل اتصال باریک، به منظور اتصال دو فریم پنجره یا درب که در یک امتداد می­ باشد استفاده میگردد. طراحی این پروفیل به گونه ­ای انجام شده است که ضمن حفظ شرایط هوابندی، هر دو پروفیل فریم کاملا مماس بر هم منطبق و مونتاژ میگردد. برای نصب و قرارگیری پروفیل اتصال کوتاه بین دو پنجره یا درب لازم است 4 میلیمتر از ابعاد نهایی یکی از پنجره ها کسر گردد تا فضای کافی برای قرارگیری پروفیل اتصال فراهم شود.

با قرارگیری زائده های طراحی شده پروفیل اتصال در داخل پروفیل قاب، لبه های هر دو پروفیل با دقت بالا و بدون درز یا شکافی کنار هم مونتاژ می شوند. قابلیت استفاده در تمامی سری پروفیل­ های وین تک از ویژگی­ های این پروفیل می باشد. پروفیل اتصال یا پروفیل کوپلینگ به رنگ سفید با کد 01000-40106 شناخته میشود.

پروفیل اتصال کوتاه وین تک

مشخصات فنی پروفیل اتصال باریک یا کوپلینگ

ارتفاع دیواره داخلیارتفاع دیواره خارجی ابعاد عرض مقطعضخامت دیواره هاوزن یک متر طول پروفیل
3mm13mm21mm----115 گرم

پروفیل گوشه 90 درجه وین تک

به منظور ثبات پروفیل فریم دو پنجره یا درب درسری 640 -700 وین تک با زوایای داخلی 90 درجه از این پروفیل استفاده می شود. اگرچه پروفیل لوله و آداپتور لوله نیز میتواند در چنین شرایطی استفاده گردد، ولی پروفیل گوشه 90 درجه وین تک به دلیل ابعاد بزرگتر پروفیل UPVC و نیز پروفیل تقویت گالوانیزه از استحکام بالاتری به نسبت سیستم سری لوله و آداپتور برخوردار است.

طراحی پروفیل به نحوی انجام شده که ضمن حفظ شرایط عایق بندی و هوا بندی، در هر دو سری 640-700 قابلیت استفاده دارد. شکل نشیمنگاه و دیواره های جانبی هوابندی اطراف درب و پنجره ها را بدون نیاز به چسب و سایر مواد پر کننده کاملا تضمین می کند. پروفیل CORNER از دیگر اسامی پروفیل گوشه 90 درجه میباشد.

پروفیل اتصال گوشه 90 درجه با کد فنی 02000-40106 شناسایی می شود. این پروفیل در بسته بندی  های 24 متری و در شاخه های 6 متری تولید و عرضه می شود. تنوع رنگ این پروفیل محدود به رنگ سفید نبوده و به صورت پروفیل های لمینیت نیز عرضه می شود.

مشخصات فنی پروفیل اتصال گوشه 90 درجه

ارتفاع دیواره های داخلیارتفاع دیواره های خارجیمناسب برایضخامت دیواره هاوزن یک متر طول پروفیل
60-70mm72-77mmسری640-7002.3mm1220 گرم

پروفیل پانل دو محفظه وین تک

از پروفیل پانل یا لامبری در ساخت صفحات دو جداره پلیمری و جایگزین شیشه در درب های بالکنی و سرویس های بهداشتی استفاده میشود. شبکه های ایجاد شده در سطح مقطع ضمن افزایش استحکام، باعث بهبود شرایط عایق بندی این پنل ها می گردد. فرورفتگی و برجستگی های ایجاد شده در قسمت های جانبی پروفیل نقش قفل کننده را دارند و باعث یکپارچه شدن پروفیل پانل پس از نصب میشود.

این پروفیل با ضخامت 20 میلمیتر و عرض 125 میلیمتر تولید و برای ساخت یک صفحه با ابعاد 1 متر مربع بایستی 8 متر طول از این پروفیل برش و کنار هم مونتاژ شوند. خطوط ایجاد شده در سطح پروفیل  علاوه بر افزایش زیبایی، مانع از تشخیص محل درز بین مقاطع می شود. پروفیل پانل با لامبری دو محفظه وین تک با کد فنی 02000-40102 شناسایی و در بسته بندی های 36 متری تولید و به بازار مصرف ارائه می شود

پروفیل پانل

مشخصات فنی پروفیل پانل دو محفظه 125 میلمیتری

ضخامت دیواره داخلیضخامت دیواره خارجیعرض مقطعضخامت پروفیلوزن یک متر طول پروفیل
1mm1.5mm125mm20mm465 گرم

پروفیل پنل تک محفظه وین تک

کاربرد و کارایی این پروفیل همانند پروفیل پانل دو محفظه میباشد با این تفاوت که هیج شبکه داخلی در پروفیل وجود ندارد و قیمت اقتصادی تری نسبت به نوع دومحفطه دارد. حذف شبکه های داخلی در راستایی سبک سازی و کاهش وزن پروفیل انجام شده است. از پروفیل پانل تک محفظه در درب های داخلی نظیر سرویس های بهداشتی که عایق بندی صدا الویت کمتری دارد استفاده می شود.

این پروفیل با ضخامت 20 میلمیتر و عرض 100 میلیمتر تولید و برای ساخت یک صفحه با ابعاد 1 متر مربع بایستی 10 متر طول از این پروفیل برش و کنار هم مونتاژ شوند. پروفیل پانل تک محفظه وین تک با کد فنی 03000-40102 و در بسته بندی های 36 متری تولید و به بازار ارائه می شود

پنل وین تک

مشخصات فنی پروفیل پانل تک محفظه 100 میلیمتری

ضخامت دیواره داخلیضخامت دیواره خارجیعرض مقطعضخامت پروفیلوزن یک متر طول پروفیل
0.8mm0.9mm100mm20mm300 گرم

پروفیل نگه دارنده نبشی (پرواز) وین تک

پروفیل نگه دارنده پرواز به عنوان یک پروفیل مکمل و کمکی از سری پروفیل های وین تک بشمار می رود. این پروفیل به همراه پروفیل نبشی (پرواز) در پروژه های بازسازی به منظور همپوشانی و پوشش لبه های کناری پنجره های قدیمی استفاده می شود. پروفیل نگه دارنده (هولدر) به عنوان ثبات کننده پروفیل نبشی ایفای نقش کرده و به واسطه شکل سطح مقطع، شیارها و زائده های طراحی شده مانع از خروج پروفیل نبشی (پرواز) از محل خود می شود.

برای استفاده از این پروفیل لازم است قبل از نصب پنجره به روی دیوار، در نشیمنگاه خود (شیارهای پشتی پروفیل قاب) مونتاژ شود. اتصال این پروفیل به پروفیل قاب به وسطه زائده های طراحی شده انجام و به هیچ مواد چسبنده ای برای اتصال نیاز ندارد. پروفیل نگه دارنده پرواز با کد فنی 04000-40106 شناسایی و در بسته بندی های 180 متری تولید و عرضه میشود

پروفیل هولدر وین تک

مشخصات فنی پروفیل نگه دارنده پرواز

ضخامت دیواره هاارتفاع پروفیل ابعاد عرض مقطععرض در معرض دیدوزن یک متر طول پروفیل
1.5mm9.5mm41mm22mm162 گرم بر متر

پروفیل پرواز (نبشی)70*50 میلیمتری وین تک

از پروفیل نبشی یا پرواز وین تک به همراه نگه دارنده در پروژه های بازسازی و به منظور پوشش سطوح مجاور پنجره های قدیمی استفاده می شود. یکی از دیواره های پروفیل با قرار گیری در داخل شیار پروفیل نگه دارنده، نقش ثبات پروفیل، و دیواره بعدی نقش همپوشانی را ایفا میکند. اختلاف ابعاد بین دیواره های پروفیل نبشی، این امکان را فراهم می کند که بر حسب نیاز و فضای موجود یکی از لبه های پروفیل برای همپوشانی انتخاب شود.

علاوه بر استفاده این پروفیل در کنار پروفیل نگه دارنده، میتواند کاربردی به صورت مجزا و بودن نگه دارنده را نیز داشته باشد. ضخامت دیواره ها و شبکه های داخلی باعث شده پروفیل از استحکام کافی در برابر نیرو ها و وزن پنجره ها برخوردار باشد. قابل ذکر است هر دو لبه پروفیل پرواز بر حسب نیاز قابلیت انطابق با پروفیل نگه دارنده را دارد. پروفیل پرواز 50*70 میلیمتری وین تک با کد فنی 02000-40108 تولید و در بسته بندی های 120 متری به بازار مصرف ارائه می شود.

نبشی وین تک

پروفیل پرواز 50*70میلیمتری وین تک

ضخامت باله های نبشیابعاد باله بزرگ نبشی ابعاد باله کوچک نبشیضخامت دیواره هاوزن یک متر طول پروفیل
6mm50mm70mm1.8mm445 گرم بر متر

پروفیل پرواز (نبشی) 48*30 میلیمتری وین تک

این پروفیل کارکرد کاملا مشابهی با پروفیل پرواز یا نبشی بزرگ وین تک دارد. با این تفاوت که سطح مقطع این پروفیل دستخوش تغییراتی شده و ابعاد کوچکتری به نسبت پروفیل پرواز یا نبشی بزرگ دارد. ضخامت دیواره های این پروفیل با نمونه قبلی تفاوتی نداشته و میتواند در کنار پروفیل هولدر در پروژه های بازسازی به عنوان پوشش دهنده فضای اطراف در و پنجره ها استفاده نمائید.

علاوه بر استفاده این پروفیل در کنار پروفیل نگه دارنده، میتواند کاربردی به صورت مجزا و بودن نگه دارنده را داشته باشد. ضخامت دیواره ها و شبکه های داخلی باعث شده پروفیل از استحکام کافی در برابر نیرو ها و وزن پنجره ها برخوردار باشد. قابل ذکر است هر دو لبه پروفیل پرواز بر حسب نیاز قابلیت انطابق با پروفیل نگه دارنده را دارد. پروفیل پرواز 48*30 میلیمتری وین تک با کد فنی 01000-40108 تولید و در بسته بندی های 180 متری به بازار مصرف ارائه می شود.

پروفیل پرواز 48*30میلیمتری وین تک

ضخامت باله های نبشیابعاد باله بزرگ نبشی ابعاد باله کوچک نبشیضخامت دیواره هاوزن یک متر طول پروفیل
6mm30mm48mm1.8mm285 گرم بر متر

پرسش و پاسخ

■ فرق پروفیل سری 640 وین تک با سری 700 در چیست ؟

تفاوت پروفیل سری 640 پنجره وین تک با سری 700 وین تک در عرض سطح مقطع است. در سری 640 عرض سطح مقطع 60 میلیمتر و در سری 700 این مقدار برابر با 70 میلیمتر است.

■ آیا با سری 640 وین تک پنجره کشویی یا ریلی میتوانیم داشته باشیم ؟

خیر پروفیل های سری 640  وین تک مختص ساخت درب و  پنجره های دوجداره لولایی میباشد.

■ وزن پنجره وین تک سری 640 چطور محاسبه می شود ؟

محاسبه وزن پنجره نیاز به اطلاعات اولیه خاصی دارد. داشتن اطلاعاتی از قبیل ابعاد، طرح، نوع یراق از الزامات محاسبه وزن پنجره است. برای کار مقاله وزن پنجره وین تک را  در بخش مقالات سایت مطالعه کنید.

■ وزن پنجره وین تک سری 640 چطور محاسبه می شود ؟

محاسبه وزن پنجره نیاز به اطلاعات اولیه خاصی دارد. داشتن اطلاعاتی از قبیل ابعاد، طرح، نوع یراق از الزامات محاسبه وزن پنجره است. برای کار مقاله وزن پنجره وین تک را  در بخش مقالات سایت مطالعه کنید.

■ رنگ های لمینیت در پنجره وین تک سری 640 چند رنگ است ؟

پروفیل های لمینیت در سری 640 وین تک شامل بلوطی- بلوطی تیره، قهوه ای سوخته، طوسی ترامبون و مشکی است.

کاتالوگ فنی پروفیل 640 وین تک

برای دانلود کاتالوگ فنی پروفیل سری 640 وین تک رو دکمه زیر کلیک کنید. ممکن است این کار چند ثانیه زمان بر باشد.

4 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید